Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Limnos, dovolená na ostrově pláží, pouští a pěkné sopečné krajiny

Turisty neobjevená destinace, která si zachovává tradiční řeckou atmosféru. Ojedinělá krajina, místy připomínající exotickou poušť, jindy okouzlující dramaticky tvarovanými pahorky. Nádherné, často poloprázdné pláže s pomalým vstupem do průzračně čisté vody. Rodiště receptury sýru Kalathaki či vína Limnio, nedílné součásti lahodné řecké kuchyně.

Ostrov Limnos (Lémnos) v mnoha ohledech slibuje neopakovatelnou dovolenou plnou jedinečných zážitků.

Co dělat během zájezdu na Limnos

Za pozornost stojí především kouzelné pobřeží, které očaruje rodiny s dětmi, zájemce o aktivní prožití dovolené, seniory i zamilované páry. Z mnoha krásných písečných či oblázkových pláží, většinou ukrytých v malebných zátočinách, objevte zázraky jako Mikro Fanaraki na jihovýchodě, Romeikos Gialos v hlavním městě Myrině, populární Agios Ioannis na západě nebo odlehlou Thanos Beach. Koupání jedna radost!

Limnos, podle starověké mytologie ostrov boha ohně a vulkánů Héfaista, sice nemůže nabídnout tolik velkolepých historických památek jako jiné řecké regiony, přesto vás překvapí řadou zajímavých míst. K nejnavštěvovanějším patří zbytky benátského hradu v Myrině, unikátní skalní kostelík Panagia Kakaviotissa nebo písečné duny Ammothines.

Ubytování na Limnosu je pro celou rodinu

Nejlepší počasí pro dovolenou na Limnosu je od června do září. Vyberte si zájezd do příjemných a útulných hotelů v rekreačních střediscích Agios Ioannis, Myrina či Plati. Devátý největší ostrov v Řecku vás nadchne svou autentičností, klidem a řadou utajených, malebných zákoutí. Připravte se na pěknou přírodu, romantické a opuštěné lokality, tradiční vísky a absenci hromadné dopravy. Na Limnos budete rádi vzpomínat!

Zobrazit podrobné informace