×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Řecko
  2. Peloponés
  3. Místa
  4. Epidauros

Epidauros

Lokalita: Řecko Peloponés Epidauros
Typ: Památka UNESCO

Náš názor

Epidauros, dědictví boha Asklepia

Antické město Epidauros s amfiteátrem a chrámem boha Asklepia patří k nejvýznamnějším archeologickým nalezištím na Peloponéském poloostrově. Od roku 1988 je jako jedna z prvních řeckých památek součástí světového dědictví UNESCO.

Epidauros se nachází poblíž městečka Lighourio na východě Peloponésu, zhruba v místech, kde se začíná prodlužovat do poloostrova Epidaurus Limera. K přístavu Palea Epidauros na pobřeží Sarónského zálivu v Myrtoánském moři to je asi 17 kilometrů, letoviska Tolo a Nafplio jsou ještě o 10 kilometrů dále. Nejbližší velké město je Argos, metropole Atény jsou vzdušnou čarou 65 kilometrů daleko, po silnici dvakrát více.

Amfiteátr v Epidauru vás ohromí svou velikostí

V antických dobách se do Epidauru soustředil kult boha léčitelství Asklépia a jeho svatyně fungovala jako nejvýznačnější léčitelské centrum celého starověkého světa. Zbytky dórského chrámu se dochovaly dodnes, stejně jako obří amfiteátr (divadlo). Pyšnil se perfektní akustikou a kapacitou 14 tisíc lidí.

Epidauros je se svými zachovalými antickými památkami, zahrnujícími atagógeium (velký poutní dóm) a thólu (kruhová stavba pro chov posvátných hadů), dodnes oblíbeným cílem turistických výletů. Součástí areálu je také moderní muzeum, velké parkoviště a prodejna suvenýrů.

  • Neváhejte tedy a navštivte Epidauros na Peloponésu.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím