Tolo

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Tolo, dovolená na jedničku

Jedno z nejznámějších peloponéských letovisek Tolo se rozkládá na poloostrově Argolid u břehů Nauplijského zálivu. Středisko je k němu otočeno jihovýchodním směrem s výhledem na ostrůvky Romvi a Platia v Myrtoánském moři. Od blízkého většího města Nafplio ho dělí nevysoký skalní masiv. Do metropole Atén s mezinárodním letištěm je to po dálnici přes Korint asi 150 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Tolo je plné pláží pro rodinnou dovolenou

Tolo bylo původně rybářská vesnice, která se rozrostla v malebné a zároveň klidné turistické středisko rozložené v mírném svahu. K jeho popularitě přispívá i mimořádně členité pobřeží se skalisky, ostrůvky a lagunou Drepano přecházející ve 2,5 kilometrů dlouhou zátočinu. Dovolenou zde ocení všechny věkové kategorie rekreantů včetně rodin s dětmi.

Velkou část pobřeží u Tola lemuje dlouhá, úzká pláž, která se rozšiřuje až u severního konce obce. V této své závěrečné pasáži dosahuje šířky několika desítek metrů, je dobře vybavena slunečníky a lehátky, zábavou pro děti a také dozorem plavčíka. Další pláže se táhnou východním směrem za skalnatým ostrohem a dá se k nim snadno dojít pěšky. Všechny pláže mají písčitý povrch a velmi pozvolný vstup do moře.

Poznejte malebné okolí Tola

Tolo.jpgVybavení Tola zahrnuje všechny základní služby včetně obchodů, taveren, lékáren či pošty. Okolí letoviska je velmi hezké a vyplatí se ho projít. Střídají se zde různé charaktery krajiny a v dosahu je např. i naleziště archeologicky cenných zbytků staveb (tzv. Starodávné Assini). Malý výlet si můžete udělat i na protější ostrůvek s kostelíkem Dodeka Apostolon.

Bylo by však škoda nezavítat do Nafplia za nákupy a historií, nebo se rovnou vydat:

  • Na význačná archeologická naleziště v obci Tiryntha (UNESCO)
  • Do velkých peloponéských měst Pyrgos, Mystras či Sparty
  • Prohlédnout si největší tahák poloostrova, antickou Olympii (UNESCO)
  • Za tajemstvím jeskynního systému Spilio ton Limnon

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tolo

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím