Tolo

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Tolo, dovolená na jedničku

Jedno z nejznámějších peloponéských letovisek Tolo se rozkládá na poloostrově Argolid u břehů Nauplijského zálivu. Středisko je k němu otočeno jihovýchodním směrem s výhledem na ostrůvky Romvi a Platia v Myrtoánském moři. Od blízkého většího města Nafplio ho dělí nevysoký skalní masiv. Do metropole Atén s mezinárodním letištěm je to po dálnici přes Korint asi 150 kilometrů.

Tolo je plné pláží pro rodinnou dovolenou

Tolo bylo původně rybářská vesnice, která se rozrostla v malebné a zároveň klidné turistické středisko rozložené v mírném svahu. K jeho popularitě přispívá i mimořádně členité pobřeží se skalisky, ostrůvky a lagunou Drepano přecházející ve 2,5 kilometrů dlouhou zátočinu. Dovolenou zde ocení všechny věkové kategorie rekreantů včetně rodin s dětmi.

Velkou část pobřeží u Tola lemuje dlouhá, úzká pláž, která se rozšiřuje až u severního konce obce. V této své závěrečné pasáži dosahuje šířky několika desítek metrů, je dobře vybavena slunečníky a lehátky, zábavou pro děti a také dozorem plavčíka. Další pláže se táhnou východním směrem za skalnatým ostrohem a dá se k nim snadno dojít pěšky. Všechny pláže mají písčitý povrch a velmi pozvolný vstup do moře.

Další rekreační střediska poblíž Tola

Poznejte malebné okolí Tola

Tolo.jpgVybavení Tola zahrnuje všechny základní služby včetně obchodů, taveren, lékáren či pošty. Okolí letoviska je velmi hezké a vyplatí se ho projít. Střídají se zde různé charaktery krajiny a v dosahu je např. i naleziště archeologicky cenných zbytků staveb (tzv. Starodávné Assini). Malý výlet si můžete udělat i na protější ostrůvek s kostelíkem Dodeka Apostolon. Bylo by však škoda nezavítat do Nafplia za nákupy a historií, nebo se rovnou vydat:

  • na význačná archeologická naleziště v obci Tiryntha (UNESCO),
  • do velkých peloponéských měst Pyrgos, Mystras či Sparty,
  • prohlédnout si největší tahák poloostrova, antickou Olympii (UNESCO),
  • za tajemstvím jeskynního systému Spilio ton Limnon.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Tolo

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.