Kalavryta

Lokalita: Řecko Peloponés Kalavryta
Typ: Město

Náš názor

Kalavryta a okolí

Město plné poutníků, tragické minulosti a krásné okolní přírody, to je na první pohled nenápadná Kalavryta (Kalavrita). Zároveň se jedná o východisko pro výšlapy do pohoří Chelmos a v zimě k lyžování (Chelmos Ski Centre).

Kalavryta (necelé 2 tisíce obyvatel) se schovává v horském údolí na severu Peloponéského poloostrova. S pobřežním střediskem Diakopto u Korintského zálivu ji spojuje nádherná kalavrytská železnice a po horské silnici směřující do jiného přímořského města Trapezy se dostanete ke klášteru Mega Spileou.

Tragické vzpomínky na válku v Kalavrytě

Město se smutně zapsalo do světových dějin tzv. Kalavrytským masakrem. Nacističtí vojáci dne 13. prosince 1943 zavraždili 1 436 zdejších mužů i chlapců a obec vypálili za to, že pomáhala partyzánům v blízkých horách. Hrůznou událost připomíná Muzeum obětí Kalavryty ve staré základní škole, památník a taktéž hodiny na kostelní věži, trvale ukazující čas začátku krveprolití.

Německému řádění neunikl ani monastýr Agias Lavras (Ajia Lavra) z 10. století nedaleko městečka, v němž zahájil 25. března 1821 patraský metropolita Germanos vztyčením řecké vlajky osvobozenecký boj proti Turkům. Po rozsáhlé rekonstrukci dnes slouží jako národní památník s historickým muzeem. 

  • Neváhejte tedy a navštivte Kalavrytu na Peloponésu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím