Dovolená na Santorini aktivní a zábavná

Pokud rádi relaxujete aktivně, níže najdete několik tipů.

Pohybu není nikdy dost

Vodní aktivity

Díky průzračnému moři budete mít ideální podmínky pro potápění, je ale třeba najít některou z místních potápěčských škol, které vás za krásami zdejšího podmořského království zavedou. Na ryze turistických plážích si v centru vodních sportů můžete objednat projížďku ve člunu nebo kajaku, zkusit vodní lyže, surfování, jízdu na banánu či wakeboarding.

Kam na procházku?

Romantika řeckých vesniček s bílými domečky a modrými střechami je pro Santorini typická. Ať se vydáte kamkoliv, bude na co koukat. A díky místy kopcovitému profilu ostrova pěší výlety posílí vaši fyzičku (typickým příkladem výpravy do výšin je cesta do sedla nad Kamari k jeskyni Zoodochos Pigis a ke zbytkům staré Thiry).

Pokud budete chtít po cestě vidět muzeum, archeologický nález, pěkný kostelík nebo jinou zajímavost, informujte se u delegáta, který vám poradí, kam se podívat, a doporučí i nejlepší trasu.

Na kole

Bicykly jsou nejlevnějším způsobem dopravy po ostrově. Půjčovny s přijatelnými cenami najdete ve větších obcích a turistických centrech.

Ostatní sporty

Posilovny, tenisové kurty a bazény většinou tvoří součást každého hotelu. Pokud ne, recepce hotelu nebo delegát vám poradí, kde najdete dané sportoviště.

Dobré jídlo a pití

V každém větším středisku mají turisté na výběr z mnoha typů restaurací, taveren a barů, z nichž mnohé jsou otevřeny až do ranních hodin. Významnou roli v nich hraje bílé suché víno. Určitě ho ochutnejte (hledejte pod značkou Vinsanto), patří totiž vůbec k nejlepším v Řecku.

Suvenýry, dárky a nákupy na Santorini

Kde a za co na Santorini utrácet? Sobě i svým nejbližším můžete pořídit celou řadu krásných dárků od suvenýrů přes oblečení a výrobky řecké produkce až po sběratelské kousky všeho druhu. Nákupních možností tu najdete celou řadu – trhy, pouliční stánky, menší kamenné obchůdky i velká obchodní centra a nákupní třídy.

Recko-11-Santorini-Cily-obchodni-ruch-ve-meste-Thira.jpg

Nejvíce jich je ve městě Thira. Málokdo odsud odchází s prázdnou. Uličky jsou napěchované obchody od začátku do konce a uspokojí i toho náročnějšího zákazníka.

Pokud nemáte hluboko do kapsy, zeptejte se na „Zlatou uličku“. Jak už název napovídá, seženete tu zejména zlato a šperky. Málokde v Řecku najdete na jednom místě tak širokou koncentraci zlatnictví. Samozřejmě nechybí ani kolekce nejnovějších designových šperků řecké i zahraniční výroby, ručně vyráběné stříbrné šperky a mnoho dalšího.

Kde jsou šperky, k módě není daleko. Pokud jde o oblečení, obuv a doplňky, největší výběr nabízejí obchody ve větších letoviscích. V Thiře navíc najdete rozlehlé obchodní centrum s kosmetikou a parfémy.

Dobře nakupíte i v městečku Oia, pro které jsou příznačné spíše menší malebné obchůdky. Najdete v nich oblečení různých značek a stylů, suvenýry, kožené zboží, umělecké předměty všemožných kultur nebo výrobky řecké produkce (výšivky, krajky a tkané zboží, keramika).

Nakupovat na Santorini se dá v podstatě všude. Ať už budete hledat výrobky uměleckého charakteru, potraviny (olivový olej, chalva), kvalitní víno, pálenku (metaxa, ouzo) či jen drobný suvenýr, určitě vždycky něco seženete.

Noční život na Santorini

Hotely často pro své hosty pořádají atraktivní animační večery, nejčastěji s živou hudbou. Velké komplexy mají připravený sportovně-zábavný program během celého dne. Pokud budete mít štěstí a během dovolené se trefíte do oslav některého z řeckých státních svátků, určitě si najděte příležitost a připojte se k oslavám! Je to skvělá příležitost, jak si poslechnout typickou řeckou hudbu a třeba se i naučit základní kroky tradičních řeckých tanců.

Pokud se vám dlouho po setmění ještě nebude chtít spát, po celém Santorini budete mít celou řadu možností, kde se pobavit. Mnohé taverny nezavírají před půlnocí, bary a diskotéky žijí dlouho do noci, některé dokonce do svítání.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím