Aktivní dovolená na Santorini: co zažít?

Pokud rádi relaxujete aktivně, níže najdete tipy, co zažít a jak se bavit na dovolené na Santorini.

Sport

Vodní aktivity

Díky průzračnému moři jsou na Santorini ideální podmínky pro potápění. Můžete využít některou z místních potápěčských škol, které vás za krásami zdejšího podmořského království zavedou. Na ryze turistických plážích si v centru vodních sportů můžete objednat projížďku ve člunu nebo kajaku, zkusit vodní lyže, surfování, jízdu na banánu či wakeboarding.

Procházky

Romantika řeckých vesniček s bílými domečky a modrými střechami je pro Santorini typická. Ať se vydáte kamkoliv, budete mít co obdivovat. A díky kopcovitému profilu ostrova Santorini pěší výlety posílí vaši fyzičku (typickým příkladem výpravy do výšin je cesta do sedla nad Kamari k jeskyni Zoodochos Pigis a ke zbytkům staré Thiry).
Pokud budete chtít vidět další zajímavosti, informujte se u delegáta, který vám poradí, kam se podívat, a doporučí i nejlepší trasu výletu.

Cyklistika

Kola jsou nejlevnějším způsobem dopravy na Santorini. Půjčovny s přijatelnými cenami najdete ve větších obcích a turistických centrech.

Ostatní sporty

Posilovny, tenisové kurty a bazény většinou tvoří součást každého hotelového resortu. Pokud ne, recepce hotelu nebo delegát vám poradí, kde najdete dané sportoviště.

Ochutnávky místní kuchyně

Recky-salat-a-Oia,-Santorini.jpgV každém větším středisku na Santorini mají turisté na výběr z mnoha typů restaurací, taveren a barů, z nichž mnohé jsou otevřeny až do ranních hodin. Významnou roli v nich hraje bílé suché víno. Určitě ho ochutnejte (hledejte pod značkou Vinsanto), patří totiž vůbec k nejlepším v Řecku.

Nákupy na Santorini

Kde a za co na Santorini utrácet? Sobě i svým nejbližším můžete pořídit celou řadu krásných dárků od suvenýrů přes oblečení a výrobky řecké produkce až po sběratelské kousky všeho druhu. Nákupních možností tu najdete celou řadu – trhy, menší kamenné obchůdky i nákupní třídy.

  • Nejvíce nákupních možností je ve městě Thira. Málokdo odsud odchází s prázdnou. Uličky jsou napěchované obchody od začátku do konce a uspokojí i toho náročnějšího zákazníka. Pokud nemáte hluboko do kapsy, zeptejte se na „Zlatou uličku“. Jak už název napovídá, seženete tu zejména zlato a šperky. Málokde v Řecku najdete na jednom místě tak širokou koncentraci zlatnictví. Samozřejmě nechybí ani kolekce nejnovějších designových šperků řecké i zahraniční výroby, ručně vyráběné stříbrné šperky a mnoho dalšího. Kde jsou šperky, k módě není daleko. V Thiře navíc najdete rozlehlé obchodní centrum s kosmetikou a parfémy.
  • Dobře nakupíte i v městečku Oia, pro které jsou příznačné spíše menší malebné obchůdky. Najdete v nich oblečení různých značek a stylů, suvenýry, kožené zboží, umělecké předměty všemožných kultur nebo výrobky řecké produkce (výšivky, krajky a tkané zboží, keramika).
  • Nakupovat na Santorini se dá v podstatě všude, ať už budete hledat výrobky uměleckého charakteru, potraviny, kvalitní víno a pálenku či jen drobný suvenýr. Pokud jde o oblečení, obuv a doplňky, největší výběr nabízejí obchody ve větších letoviscích.
Recky-obchudek-na-Santorini.jpg

Jaké jsou nejoblíbenější suvenýry ze Santorini?

  • Šperky
  • Kožené zboží
  • Výšivky, krajky a tkané zboží
  • Keramika
  • Potraviny jako olivový olej a chalva
  • Nápoje jako metaxa, ouzo a různé druhy vín

Noční život na Santorini

Hotely ve všech střediscích na Santorini často pro své hosty pořádají atraktivní animační večery, nejčastěji s živou hudbou. Velké komplexy mají připravený sportovně-zábavný program během celého dne. Pokud budete mít štěstí a během dovolené na Santorini se trefíte do oslav některého z řeckých státních svátků, určitě si najděte příležitost a připojte se k oslavám! Je to skvělá příležitost, jak si poslechnout typickou řeckou hudbu a třeba se i naučit základní kroky tradičních řeckých tanců.

Pokud se vám dlouho po setmění ještě nebude chtít spát, po celém Santorini budete mít celou řadu možností, kde se pobavit. Mnohé taverny nezavírají před půlnocí, bary a diskotéky žijí dlouho do noci, některé dokonce do svítání.