Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kamari: dovolená na dosah santorinských krás

V centrální části Santorini najdete jedno z jeho nejoblíbenějších letovisek Kamari. Nachází se na východním pobřeží pod skaliskem Mesa Vouno s nejvyšším bodem ostrova Profiti Ilia (567 metrů nad mořem), přesně mezi prázdninovými resorty Perissa a Agia Paraskevi. Mezinárodní letiště je vzdáleno asi 7 kilometrů, hlavní město Fira jen o trochu více.

Další blízká rekreační střediska:

Relaxujte na dlouhé pláži

Kamari (cca 2 tisíce stálých obyvatel) patří na Santorini k větším letoviskům, přesto se může pochlubit přívětivou, klidnou atmosférou bez velkého hluku. Je proto ideální k prožití příjemné dovolené, kterou ocení hlavně rodiny s většími dětmi a páry každého věku. Členitá krajina kolem je jako stvořená k procházkám a aktivnímu odpočinku.

Podél celého rekreačního střediska se táhne tmavá pláž stejného jména. Měří přes 2 kilometry a končí až u paty přistávací dráhy místního letiště, kde na ni navazují další pláže. Pokrývá ji vrstva drobných kamínků s příměsí hrubšího štěrku a poměrně rychle se svažuje do průzračného Egejského moře. Je velice dobře vybavena slunečníky, lehátky, gastronomickými provozy i dozorem plavčíka.

Bude vás zajímat: naučte se základní turistické fráze v řečtině.

V Kamari uvidíte ledacos. Vyberte si

Kamari.jpgPodstatnou část pláže v Kamari lemuje velice rušná pěší promenáda přeplněná desítkami obchůdků se suvenýry či potravinami, restauracemi s řeckými specialitami, bary a jinými podniky. O zábavní akitivity v Kamari není nouze. Během toulek jeho okolím můžete obdivovat typickou bělostnou architekturu, vyprahlou přírodu a romantické západy i východy slunce.

V kopcích nad Kamari se ukrývá několik vyhlídek a pozůstatků starověké Firy. Zkuste si na dovolené zapůjčit motocykl (nebo auto) a vydejte se za dalšími poklady Santorini:

  • do hlavního města Fira za nákupy a archeologickým muzeem,
  • do starého přístavu a za pozůstatky kráteru v zatopené kaldeře,
  • k hradu Skaros u Imerovigli.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Kamari