Oia - letovisko

Lokalita: Řecko Santorini Oia - letovisko
Typ: Město

Oia, tvář ostrova Santorini

Symbolem řeckého ostrova Santorini, složený z pitoreskních bílých domků, které jsou rozesety po vulkanickém svahu, je bezesporu úchvatné městečko Oia (též Ia). Místo je vyhledávané pro svou neopakovatelnou atmosféru a scenérie mnoha umělci z celého světa.

Malebnou obec se 3 tisícovkami obyvatel objevíte v severozápadním cípu Santorini na dohled od ostrova Therasia v místech, kde se Krétské moře střetává s Egejským. Od metropole Firy je Oia vzdálena jen necelých 12 kilometrů.

Výlet do Oia je povinností

První zmínky o Oie pocházejí z období nadvlády Benátské republiky na počátku 13. století. O dvě století později se sídlo stalo součástí Ottomanské říše a počátkem minulého věku připadlo zpět Řecku. V 50. letech 20. století bylo poničeno zemětřesením, avšak posléze rekonstruováno do původní podoby.

Návštěva městečka Oia je jedním z největších lákadel během dovolené na Santorini. Jedná se o vizuálně jedinečné, romantické a okouzlující místo, které učaruje každému příchozímu. Jeho až magická atmosféra sem každoročně láká tisíce turistů z celého světa.

  • Neváhejte tedy a navštivte město Oia na ostrově Santorini.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Santorini