Firostefani

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Firostefani, dovolená s veškerým půvabem Santorini

Na severním okraji Firy, metropole Santorini, se nachází obec Firostefani. Opuštění hlavního města v podstatě ani nezaznamenáte, i tady pokračuje záplava bílých domků s úžasným výhledem na zatopenou sopečnou kalderu (tip na pěkný výlet!) a blankytné Egejské moře. Několik set metrů dále k severnímu okraji ostrova leží další letovisko Imerovigli. Transfer na mezinárodní letiště trvá asi deset minut.

Vyberte si z půvabných pláží Firostefani

Menší rekreační středisko Firostefani těží kromě nádherných rozhledů z blízkosti hlavního města. Zamilované páry jakéhokoliv věku tady prožijí báječnou dovolenou plnou neopakovatelných zážitků. Krajina západním směrem se prudce svažuje k moři, východně pozvolna klesá až k jinému význačnému letovisku Monolithos.

Vzhledem k prudkému, skalnatému charakteru pobřeží pod Firostefani je třeba se za plážemi vydat na jiná místa, která jsou však rychle a snadno dostupná. Ostrov Santorini naštěstí není moc velký a na všechny krásné pláže jako Ammoudi, Cape Columbo, Mesa Pigadia nebo Katharos dojedete do 30 minut.

Další rekreační střediska poblíž Firostefani

Užijte si toulky po okolí Firostefani

Firostefani.jpgVýhodu Firostefani představuje výtečná vybavenost službami. Kromě vysokého počtu ubytovacích zařízení zde najdete obchůdky, prodejny suvenýrů, markety, v sousední Fiře funguje lékárna. Zajděte si do některé z místních restaurací (Taverna Romantica, The Bone, Onar Café či Aktaion) na skvělé řecké jídlo. Při poznávání krás ostrova si nenechte ujít:

  • menší vodní svět v Perisse,
  • zbytky staré Firy a jeskyně Zoodochos Pigis u Kamari,
  • návštěvu přístaviště dole pod letoviskem,
  • vyjížďku na bicyklu.

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím