Slunce a vítr, to je počasí ostrovů Skiathos a Skopelos

Podnebí na ostrovech Skiathos a Skopelos je typicky středomořské. To znamená horká léta s minimem srážek a s teplotami přes 30 stupňů v červenci a v srpnu, jarní měsíce charakterizuje občasný déšť a teploty kolem 20 stupňů. Nejvíce prší během zimy, kdy také rtuť teploměru klesá nejníže, nicméně mráz je zde výjimkou.

Nezapomeňte, že od června až do pozdního srpna často nad Skiathem a Skopelem vane vítr meltemi. Ve své slabší formě je velice příjemný a pocitově snižuje vysoké teploty, pokud naopak zesílí, je dobré – zvláště na začátku sezóny – se dobře obléknout.

Kdy si užít zájezd na Skiathos a Skopelos

Jak to na Skiathu a Skopelu vypadá s počasím v průběhu dovolenkových měsíců?

V květnu a v červnu tady během dne již vládnou pohodové teploty kolem 25 stupňů, ideální k poznávání přírodyhistorie a zajímavých míst ostrovů. V noci může být chladněji, což platí i pro teplotu mořské vody, zvláště v májových týdnech.

Červenec a srpen s četnými pětatřicítkami jsou skutečným rájem pro milovníky pobytu na plážích, teplota se pod 20 stupňů nedostane ani v nočních hodinách. Září a říjen jsou projevy svého počasí hodně podobné jarním měsícům.