Přehled báječných pláží na ostrovech Skiathos a Skopelos

Pro oba ostrovy jsou typické nádherné pláže, docela svižně se nořící do blankytných vod Egejského moře. Pokrývá je písek, často mixovaný s vrstvou oblázků, nebo samotné kamínky. Právě kvůli magickému pobřeží a horkému letnímu počasí sem během hlavní sezóny míří tisíce návštěvníků z celé Evropy.

Nejlepší pláže Skiathosu

Na ostrově se rozkládá kolem 60 pláží, údajně nejhezčích na celých Sporadech. Pláže podél jižních a jihovýchodních břehů jsou poměrně dobře chráněné před větrem a snadno dostupné z pobřežní silnice, po níž jezdí linkový autobus. Naopak na hodně pláží severovýchodu se dostanete hlavně pomocí loďky kaiki a fouká na nich letní vítr meltemi.

Recko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaz-v-letovisku-Achladias-na-vychode-Skiathu.jpg

Podívejte se na několik pláží, kam rozhodně stojí za to se vydat za odpočinkem, sportem a dalšími aktivitami.

Agia Eleni

Krásná pláž Agia Eleni se vzhledem hodně podobá sousední a módnější Banana beach, je však mnohem klidnější a vhodnější pro rodiny s dětmi.

Koukounaries

Výtečná dlouhá pláž Koukonaries beach se táhne podél letoviska stejného jména na jihu Skiathu. Disponuje kompletním vybavením od lehátek se slunečníky přes služby plavčíka až po širokou paletu občerstvovacích zařízení. Na východní straně ji ukončuje malá marina u vyústění laguny, jejíž hladina se třpytí za hustým porostem borovic.

Recko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaz-Koukounaries-na-Skiathu,-v-pozadi-recka-pevnina.jpg

Krasas

Velice populárním místem, zvláště mezi mladými rekreanty, se v poslední době stala pláž Krasas, známější spíše pod názvem Banana beach (podle oblouku žlutého písku). Táhne se na malém poloostrově kousek od střediska Koukounaries. Útesy ji rozdělují na jižní „Velký banán“ a severní „Malý banán“, který se profiluje jako naturistická zóna.

Lalaria

Možná nejslavnější pláž ostrova se ukrývá na jeho opuštěném severu pod romantickými útesy s přírodní skalní bránou. Díky tomu je Lalaria beach dosažitelná výhradně vodním taxi. Typické jsou pro ni hladké bílé oblázky, křišťálově čistá voda, občasné spodní proudy a trojice jeskyň nedaleko (Galazia, Chalkini a Skotini).

Magas Gialos

Komu dovolenou neznepříjemní rachot z letiště, může se z hlavního města vydat přes Kalivii na sever k pláži Magas Gialos s šedým pískem. Nebývá tady ani tolik lidí.

Recko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaze-Skiathos-a-Skopelos.jpg

Tzaneria

Menší písečná pláž Tzaneria se schovává v zátočině ve východní části poloostrova Kalamaji. Funguje u ní potápěčské centrum Dolphin.

Vromolimnos

Na západě poloostrova Kalamaki najdete pěknou pláž Vromolimnos. Milovníky adrenalinových aktivit zaujme nabídka bungee jumpingu, windsurfingu nebo jízdy na vodních lyžích.

Xanemox

Pláž Xanemox se může pochlubit jedinečnou polohou malý kousek od začátku přistávací dráhy mezinárodního letiště Skiathos Alexandros Papadiamantis. Pokud vám tedy nevadí hluk letadel, jejich siluety jenom několik desítek metrů nad hlavou a nudisté, čeká vás báječný zážitek.

Nejlepší pláže Skopelu

I na větším z obou ostrovů najdete typické turistické pláže s kompletní vybaveností a možností vyzkoušet si rozmanité vodní sporty. V romantických zátočinách se však ukrývají také plážičky s božským klidem a minimem rekreantů.

Recko-13-Skiathos-a-Skopelos-Plaz-Panormos-na-Skopelu.jpg

Glysteri

Miniaturní oblázková pláž Glysteri je z města Skopelu dosažitelná autem i lodí. Chybní na ní stín, naopak místní taverna praská o víkendech ve švech.

Limnonari

Pěkná písečná pláž Limnonari se schovává v uzavřené skalnaté zátoce na jihu ostrova. Přímo na ní je v provozu vyhlášená restaurace.

Milia

Byť se dříve hodně poklidná pláž Milia proměnila v další rušný kus pobřeží na Skopelu, pořád se řadí mezi nejhezčí na ostrově. Vyniká svou délkou (1 500 metrů), oblázkovým povrchem, čistou vodou a příjemným stínem četných pinií. Navíc je z ní skvostný výhled na ostrůvek Dassia.

Perivoliou

Po zhruba 90minutové pěkné procházce z Glossy úplně na severu Skopela, objevíte pláž Perivoliou. Je dlouhá jenom 100 metrů, úkryt před horkým sluncem poskytuje malá jeskyně a osvěžení pramen s pitnou vodou.

Stafylos

I přes svou nevelkou rozlohu a kamenitý povrch je pláž Stafylos asi 4 kilometry jižně od města Skopelos pořád plná lidí. Silnice k ní je totiž lemovaná množstvím hotýlků a restaurací. Pokud vám to nevadí, stejně jako šířka jen několik metrů, budete nadšeni její krásou a výhledem na okolní skaliska.

Velanio

Netoužíte-li po davech lidí, proklouzněte ze Stafylos beach kolem poloostrůvku s ruinami hradu Choros Valanio na pláž Velanio. Je delší, širší i klidnější a akceptuje se tady nudismus. Nechybí stánek s občerstvením ani studánka.