Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Kalamaki, klidná dovolená kousek od letiště i hlavního města

Poklidné středisko Kalamaki leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Zakynthos. Rozprostírá se na poměrně velké ploše ve východní části zálivu Laganas s kouzelným výhledem na skalnaté pahorky porostlé zelení pod téměř 500 metrů vysokou horou Skopos. Kalamaki se nachází blízko letiště, přistávající letouny působí jako zajímavá podívaná při lenošení na pláži. Do hlavního města je to 5 kilometrů a vypravit se tam lze autobusem, který z Kalamaki jezdí poměrně pravidelně.

Pláže Kalamaki a želvy

Kalamaki představuje ideální místo pro rodinnou dovolenou, zkrátka však nepřijdou ani ti, kdo mají rádi i trochu toho zpestření v podobě rušného nočního života. Místní písčitá pláž je během letní sezóny útočiště pro želvy karety veliké, které zde kladou do písku svá vejce.

Pláž v Kalamaki pokrývá písek, zvolna se noří do čistých vod Jónského moře a nebudou vás na ní rušit žádné vodní sporty ani jiný hluk. Pro ochranu přirozeného prostředí želv byla vydána různá opatření. Počítejte s tím, že na noc se pláž uzavírá, výhodou však je, že díky těmto zákazům není pláž přeplněna ani na vrcholu sezóny. Je velice vhodná pro rodiny s dětmi.

Další rekreační střediska poblíž Kalamaki

Co dělat na dovolené v Kalamaki?

Kalamaki.jpg

V Kalamaki se nudit nebudete. I když je kvůli želvám přes den i v noci letovisko spíše klidné, najdete zde řadu restaurací, obchůdků, ale i barů nabízejících noční vyžití. Taverny jako Panorama, Parthenon či Olive Tree nabízejí tradiční řecké pochoutky. Dospělí uvítají místní kvalitní vína nebo různě upravené mořské ryby, děti zase menší porce přizpůsobené jejich potřebám.

Pokud si chce někdo zpestřit pobyt a zažít bujarý noční život, může se vydat pěšky, místním autobusem nebo taxíkem do sousedního letoviska Laganas vzdáleného asi 4 kilometry nebo do nedalekého správního střediska Zakynthos. Nebojte se ani pěších výletů a prozkoumejte nedaleké sádrové skály zvané „Vysoké kameny“. Během dovolené v Kalamaki vyzkoušejte také:

Zobrazit podrobné informace