Argassi

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Argassi, dovolená pod dohledem hory Skopos

V těsném sousedství hlavního města Zakynthos, v jihovýchodní části ostrova, se nachází letovisko Argassi. Živé rekreační centrum zasazené v krásné přírodě nabízí vše, co ke svému pobytu v Řecku budete potřebovat. Mezinárodní letiště leží zhruba 15 minut jízdy odsud a břehy Jónského moře kolem 150 metrů od všech zdejších ubytovacích zařízení.

Argassi si zamilují rodiny s dětmi, zamilované páry i mladí

Velmi oblíbené Argassi nabízí spoustu možností zábavy. Je tu řada míst pro rušný noční život, posezení v útulných restauracích s přáteli nebo s partnerem a přes den různé sportovní vyžití na moři i na souši. Samozřejmě najdete i klidnější zákoutí s příjemnou atmosférou řeckých taveren. Atrakce pro děti a pozvolný vstup do moře slibují ideální dovolenou pro rodiny s jejich ratolestmi. Nad městečkem se tyčí hora Skopos a pokud jste vášniví turisté, určitě se na ni vypravte. Naskytne se vám úchvatný pohled do okolí.

Vyberte si z živých pláží u Argassi

V Argassi se táhne užší, avšak dlouhá a písečná pláž, na níž navazují hotelové zahrady. Poskytuje pohodlí a zábavu pro každého. V nabídce je bezpočet sportů, můžete vyzkoušet vodní lyžování, paragliding nebo vodní skútry. Děti zaujmou různé nafukovací atrakce či zvířata v malé zoo. Mimo to jsou v okolí další lehce dostupné pláže s dostatkem soukromí. Autobusem se snadno dopravíte na 10 kilometrů vzdálenou pláž Agios Nikolaos, která patří mezi nejhezčí na ostrově. Možnosti báječného koupání zajišťují písečné pláže blízko střediska Vassilikos jako Banana Beach, Porto Roma či Kaminia Beach.

Další rekreační střediska poblíž Argassi

Zábava a vybavení Argassi

Argassi.jpg

V Argassi najdete kluby, diskotéky i sportovní bary s projekcí sportovních přenosů. Řecké speciality a mezinárodní jídla můžete ochutnat v různých restauracích, například v tavernách Gusto či Notos. Často vás v nich přivítá typicky řecká hudba s tancem. Nechybí ani obchůdky, v nichž nakoupíte vše od potravin až po oblečení, suvenýry a šperky.

Ač Zakynthos ve své historii utrpěl velké zemětřesení a přišel o řadu památek, i tak má co nabídnout a během dovolené v Argassi stojí za to ho prozkoumat. Půjčte si auto, motorku nebo kolo v některé z půjčoven a navštivte:

  • hlavní město Zakynthos s pravoslavným kostelem svatého Dionýsa,
  • jižní mys Keri s pozoruhodnými mořskými jeskyněmi a průzračnou vodou,
  • zátoky s vyhlášenými písečnými plážemi na poloostrově Vassilikos,
  • vesnici Macherado s kostelem Agia Mavra (Černá madona) s bohatě zdobeným interiérem,
  • typické řecké větrné mlýny u vesničky Skinari.

Zobrazit podrobné informace