Keri

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Keri, dovolená jako výzva milovníkům potápění

Malá příjemná vesnička Keri (Limni Keri) leží na jihu řeckého ostrova Zakynthos v úrodném údolí plném olivových hájů a obklopeném hornatou krajinou. Rozprostírá se kolem polovyschlého jezera Keri, podle něhož také získala své jméno. Navazující strmé útesy a průzračné Jónské moře jsou součástí národního parku Zakynthos. Cestou kousek od pobřeží se zhruba za půl hodiny dostanete k mezinárodnímu letišti a chvíli poté i do metropole Zakynthos.

Jaké pláže na vás čekají v Keri

Menší část pláže v Keri je písčitá, poté přechází v oblázkovou. Pozvolný vstup do průzračné vody nadchne děti. Motorovým člunem se můžete vypravit na ostrov Marathonisi s krásnou liduprázdnou pláží, není však problém najít malou soukromou plážičku v okolí letoviska dostupnou po pár minutách chůze. 

Klid, atmosféra řeckého venkova a potápění

Pobyt v Keri uvítají všichni, kdo hledají klidnější, přesto však srdečnou atmosféru řeckého venkova. Je vhodná i pro rodiny s dětmi nebo pro páry hledající během dovolené trochu soukromí. Výhled na otevřené moře s romantickým ostrovem Marathonisi celou podmanivost tohoto místa ještě podtrhuje. Na své si přijdou taktéž milovníci potápění, kteří si mohou zaplatit instruktora v místní škole potápění Diving Center Turtle Beach. Podle mezinárodní klasifikace pro potápění se Zakynthos řadí mezi 4 nejlepší potápěčské lokality Evropy, řada krásných míst se nachází právě v okolí Keri.

Další rekreační střediska poblíž Keri

Během dovolené v Keri je stále co objevovat

Keri.jpg

Řecké speciality si můžete dopřát v některé z restaurací a taveren, v barech nad skleničkou zase posedět při západu slunce. V místních obchůdcích objevíte velký výběr sýrů, vín a čerstvých ryb. Úzké uličky plné kamenných domů táhnoucí se od malého přístavu podél jezera vybízejí k příjemným letním procházkám. Tato oblast ostrova proslula sirnými prameny. Vydejte se během dovolené v Keri také:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Keri

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.