Limni Keri

Lokalita: Řecko Zakynthos Limni Keri
Typ: Město

Náš názor

Drobné i velké poklady Limni Keri

Řecká víska Limni Keri získala své jméno podle takřka vyschlého jezera, které se tu v minulosti nacházelo. Dodnes lokalita dýchá tradiční atmosférou a nabízí návštěvníkům možnost poznat skromný a nekonzumní způsob života místních starousedlíků.

Vesničku najdete na jihozápadní straně řeckého ostrova Zakynthos. Leží uprostřed národního parku v hornaté krajině mezi strmými útesy. V okolí se můžete kochat horami, azurovým mořem, olivovými háji a údolím s říčkami. Zhruba za půl hodiny cesty autem se dostanete do metropole Zakynthos a na mezinárodní letiště Dionysios Solomos.

Pláže u Limni Keri

Ze zdejší pěkné oblázkové pláže je krásný výhled na ostrov Marathonisi, kam lze doplout na motorovém člunu. Pokud hledáte více soukromí, navštivte téměř privátní plážičku kousek od vesnice. K vidění je toho ale mnohem více – překrásné divoké květiny, stinné mořské jeskyně s křišťálově čistou vodou, kamenné oblouky Kamares nebo léčivé sirné prameny u pláže Xygia.

Vycházkou se dostanete na blízkou pláž Marathias, do vesnic Keri a Lithakia nebo k více než sto let starému majáku. Noční život si užijete ve středisku Laganas, kam se přepravíte místním autobusem. Na špatně přístupná místa vás mohou místní obyvatelé dopravit člunem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Limmi Keri na ostrově Zakynthos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím