Zakynthos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Zakynthos, dovolená v rozkošné ostrovní metropoli

Město Zakynthos je metropolí a správním centrem stejnojmenného řeckého ostrova, který proslul svým turistickým ruchem. Město se nachází na východním pobřeží Zakynthu přímo u břehů Jónského moře. Disponuje důležitým přístavem, několika historickými památkami a postupně se také rozrůstá do vnitrozemí. Trajektem se lze přepravit na protilehlý břeh Peloponésu.

Pláže kolem Zakynthu

Ve městě Zakynthos bydlí přibližně 15 tisíc obyvatel. Bylo nově vybudováno po ničivém zemětřesení v roce 1953, které srovnalo se zemí mnoho zdejších staveb. Přesto v něm lze stále najít velké množství památek. Zakynthos byl původně postaven v benátském stylu a někdy se proto označuje za Benátky jihu. Letní dovolená v tomto městě je vhodná pro všechny, kdo nechtějí svůj pobyt trávit jen u moře, ale touží rovněž vidět něco zajímavého.

Pokud při svém pobytu nechcete opustit město a vydat se na pláž u některého z mnoha turistických letovisek na ostrově, využijte rušnou městskou pláž v Zakynthu. Pokrývá ji písek a oblázky, voda je průzračně modrá a sklon mořského dna nepříliš náročný.

Další rekreační střediska poblíž Zakynthu

Co dělat v metropoli Zakynthos

Zakynthos.jpg

Přístavní město Zakynthos nabízí četné památky v čele s pravoslavným kostelem svatého Dionýsa a náměstím svatého Marka. Navštivte také Solomosovo nebo Byzantské muzeum. Samozřejmostí je velké množství hotelů, restaurací, taveren a obchodů, rozhodně neopomeňte ani zdejší tržnici. Další tipy na výlety v Zakynthu:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Zakynthos

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím