Zakynthos

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Zakynthos, dovolená v rozkošné ostrovní metropoli

Město Zakynthos je metropolí a správním centrem stejnojmenného řeckého ostrova, který proslul svým turistickým ruchem. Město se nachází na východním pobřeží Zakynthu přímo u břehů Jónského moře. Disponuje důležitým přístavem, několika historickými památkami a postupně se také rozrůstá do vnitrozemí. Trajektem se lze přepravit na protilehlý břeh Peloponésu.

Ve městě Zakynthos bydlí přibližně 15 tisíc obyvatel. Bylo nově vybudováno po ničivém zemětřesení v roce 1953, které srovnalo se zemí mnoho zdejších staveb. Přesto v něm lze stále najít velké množství památek. Zakynthos byl původně postaven v benátském stylu a někdy se proto označuje za Benátky jihu. Letní dovolená v tomto městě je vhodná pro všechny, kdo nechtějí svůj pobyt trávit jen u moře, ale touží rovněž vidět něco zajímavého.

Pláže kolem Zakynthu

Pokud při svém pobytu nechcete opustit město a vydat se na pláž u některého z mnoha turistických letovisek na ostrově, využijte rušnou městskou pláž v Zakynthu. Pokrývá ji písek a oblázky, voda je průzračně modrá a sklon mořského dna nepříliš náročný.

Další rekreační střediska poblíž Zakynthu

Co dělat na dovolené v metropoli Zakynthos

Zakynthos.jpg

Přístavní město Zakynthos nabízí četné památky v čele s pravoslavným kostelem svatého Dionýsa a náměstím svatého Marka. Navštivte také Solomosovo nebo Byzantské muzeum. Samozřejmostí je velké množství hotelů, restaurací, taveren a obchodů, rozhodně neopomeňte ani zdejší tržnici. Další tipy na výlety během dovolené v Zakynthu:

Zobrazit podrobné informace