Caminito del Rey

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Caminito del Rey
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Caminito del Rey, dnes již bezpečný chodník smrti

Přízvisko „nejnebezpečnější turistický chodník světa“ se hodí pro Caminito del Rey naprosto dokonale. Stezka je kolem jednoho metru široká, zhruba tři kilometry dlouhá a z výšky sto metrů se z ní budete koukat do hlubin kaňonu El Chorro.

Caminito del Rey se táhne podél řeky Guadalhorce mezi obcí El Chorro a soustavou přehradních nádrží Embalse del Guadalhorce. Vrcholky okolního pohoří Sierra de Chimenea šplhají hodně přes tisíc metrů. Metropole Málaga je odsud vzdálená necelou hodinu jízdy autem, letoviska u břehů Středozemního moře jako Marbella, Estepona či Torremolinos jenom o trochu dále.

Lahůdka nejen pro milovníky adrenalinu

Stezka, vinoucí se nad dech beroucími srázy po kolmých skalních stěnách, byla vybudována mezi lety 1901 a 1905. Kvůli špatnému technickému stavu prošla v letech 2001 až 2015 kompletní rekonstrukcí. Výsledkem je turisticky mimořádně atraktivní cesta, na níž nechybí ochranné sítě, zábradlí a další bezpečnostní prvky.

Zájem o Caminito del Rey je veliký, vstupenky je nutné rezervovat dopředu. A během jejího zdolávání dokonce uvidíte i zbytky původní stezky.

  • Neváhejte tedy a navštivte Caminito del Rey v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím