Gibraltar

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Gibraltar
Typ: Město

Náš názor

Gibraltar, kus Británie na Pyrenejském poloostrově

Gibraltar je zámořským územím Spojeného království. Disponuje vlastním přístavem i zajímavě řešeným mezinárodním letištěm. Svou přistávací dráhou hned za hranicí v podstatě Gibraltar odděluje od španělské pevniny. Auta a autobusy proto musí na semaforu čekat, pokud právě odlétá letadlo.

Gibraltar (6,5 kilometrů čtverečních, necelých 30 tisíc obyvatel) se nachází na poloostrově stejného jména, který vybíhá do Středozemního moře mezi španělskými městy Algeciras a Estepona. Přímo na něj navazuje městečko La Línea de la Concepción. Po 10 kilometrů dlouhé silnici objedete celý poloostrov za pár minut.

Opice a tunely

Nejvyšším bodem Gibraltaru je vápencová Gibraltarská skála, zabírající téměř celé jeho území. Dříve sloužila jako pevnost, proto je protkána systémem tunelů, z nichž nejznámější je jeskyně svatého Michala, v níž naleznete překrásné krápníky. Údajně se zde také skrývá bájný tunel, spojující Evropu a Afriku.

Většina skály, pod jejíž vrchol (426 m. n. m.) vede lanovka, patří do přírodní rezervace. Důvodem jsou nejen nádherné výhledy do okolí, ale především magoti bezocasí, jediné divoce žijící opice v Evropě.

  • Neváhejte tedy a navštivte Gibraltar u Andalusie.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím