Estepona

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Estepona, dovolená – zn. krásné zážitky samozřejmostí

Rušné letovisko Estepona se rozkládá na jihošpanělském pobřeží v oblasti Costa del Sol. Z jedné strany ho lemuje blankytné Středozemní moře, na druhé se zvedá pohoří Sierra Bermeja s vrcholy přes 1 400 metrů. Po blízké dálnici se lze rychle dopravit až na úplný jih k Gibraltaru. Druhým směrem, asi 80 kilometrů daleko, se nachází metropole Málaga s mezinárodním letištěm.

Písečné pláže v Esteponě

Základ města Estepona tvoří původní zástavba plná úzkých uliček s typicky andaluskou atmosférou, na níž navazuje nově vybudovaná rekreační zóna s přístavem. Celou oblast doplňují dvě golfová hřiště Valler Romano a Estepona Golf, sportoviště a další zábavná zařízení. Každý, kdo má rád pohyb a aktivní prožití dovolené vůbec, se do Estepony bude vždycky rád vracet.

Chloubou Estepony je 2 kilometry dlouhá pláž La Rada. Začíná u jachetní mariny na jihu a táhne se až téměř k hypermarketu Carrefour na východě. Vyniká svou šířkou kolem 50 metrů, jemným pískem, výhledy na gibraltarskou skálu, pozvolným vstupem do vody a bohatým vybavením od lehátek a slunečníků až po sprchy, toalety a občerstvení. Po celé délce ji lemuje nádherná palmová promenáda plná obchůdků a gastronomických provozů.

Další rekreační střediska poblíž Estepony

Jak si užít pobyt v Esteponě. Aktivity, vybavení, zábava

Estepona.jpg

Estepona disponuje pěkným historickým centrem kolem náměstí Plaza del Reloj a Plaza de las Flores. Zdejší úzké uličky překypují obchůdky, restauracemi jako El Castillo a Madubar, butiky, cukrárnami a kavárnami. Jejich koncentrace se zvětšuje směrem k mořskému pobřeží. Bez problémů naleznete i lékárnu, bankomat či park s lavičkami, v provozu je několik supermarketů. Zatoužíte-li po nějaké další zajímavé zábavě, rozhodně vyzkoušejte:

  • středověký hrad Sohail a zoo Bioparc Fuengirola,
  • perfektní akvapark Parque Acuático Mijas,
  • túru na vrchol Reales (1 440 metrů) v pohoří Sierra Bermeja,
  • celodenní výlet do Gibraltaru.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Estepona