Golf v regionu Andalusie

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Golf v regionu Andalusie
Typ: Sportoviště

Zahrajte si golf v Andalusii

Máte rádi golf a hledáte oblast jako stvořenou pro milovníky tohoto sportu? V Andalusii naleznete zhruba 85 golfových hřišť na profesionální úrovni. Na své si ovšem přijdou i ti méně zkušení.

Za počátek španělského golfového boomu se považuje věhlasný Aloha Golf Club. Přírodní hřiště s rozmanitou vegetací, umístěné v centru španělského golfu Nueva Andalucia, bylo zprovozněno roku 1975. Nenajdete na něm dvě stejné jamky.

Další golfové kluby v Andalusii

Vybíráme více jak tucet zajímavých hřišť, která by vás mohla zaujmout během dovolené na jihu Španělska.

Atalaya, Los Olivos a Rio Real

Atalaya Golf & Country Club – dvě 18jamková hřiště, sice bez zvláštních terénních nerovností, zato s mnoha bunkery, širokými fairwayemi a náročnými greeny.

Club de Golf Cabopino – moderní, krásné a krátké hřiště s úžasným výhledem na moře, výzva pro začínající hráče využívající všechny hole v bagu.

Club de Golf de Mijas Los Lagos – hřiště navrhl Robert Trent Jones. Vyžaduje koncentraci a přesnost hlavně kvůli překážkám. Má široké fairwaye a jen několik stromů, zato řadu bunkerů a 9 jezer.

Los Olivos – typické pro něj je množství olivovníků a nižší počet vodních překážek, greeny jsou menší, zvlněné a vyvýšené, fairwaye úzké a lemované stromy.

El Paraiso Golf Club – kamkoli se na tomto hřišti od Garyho Playera podíváte, vždy budete mít úžasný výhled na Středozemní moře či na hory kolem.

Estepona Golf Course – využívá přírodního terénu, pohoří Sierra Bermeja na pozadí a výhledu na moře skoro ze všech jamek. Leží jen míli od Estepony a v roce 1989 ho navrhl José Luiz López.

Finca El Cortensin – s téměř 7 kilometry patří k nejdelším hřištím, z hlediska obtížnosti se řadí k průměrným.

Golf Rio Real – řeka Rio Real, které hřiště vděčí za jméno, ho kříží několikrát. Za jeho koncepcí stojí Javier Aranou. Veřejnosti se otevřelo v roce 1965 asi 3 kilohmetry od centra Marbelly.

Duquesa, Quinta a Lauro

La Cala Resort – jeden z největších a nejexkluzivnějších golfových resortů v jižní Evropě, nabízí tři velmi odlišná hřiště.

La Duquesa Golf – zábavné hřiště od Roberta Trenta Jonese, kde si užijete hru i překrásný výhled na hory a moře. Z některých odpališť můžete vidět dokonce až na africký kontinent!

La Quinta – přináší nádherné výhledy na hory a pobřeží v okolí Marbelly. Skládá se ze tří kombinovatelných hřišť, a byť se to možná nezdá, patří k těm nejnáročnějším.

Lauro Golf Club – parkovní ploché hřiště poskytující nádherný výhled přes zátoku a hory. Je technické, avšak nijak výjimečně těžké.

Naranjos, Santa Clara a San Roque

Los Arqueros Golf & Country Club – jeho architekt Severiano Ballesteros o něm říká, že si ho užije každý. Hřiště v horách Sierra de Ronda je tvrdou zkouškou pro průměrné hráče a výzvou profíkům.

Los Naranjos – famózní hřiště s širokými fairwayemi, strategicky umístěnými bunkery i vodními překážkami. Greeny jsou velké, zvlněné a velmi rychlé.

Marbella Golf and Country Club – hřiště od José Luize Lópeze ležící blízko Estepony bylo otevřeno roku 1989. Využívá přírodního terénu, téměř ze všech jamek uvidíte na moře.

Santa Clara Golf Marbella – hřiště z roku 2001 s novým konceptem designu, velkými odpališti a greeny. Na třech jeho čtvrtinách není rough a používá nejnovější typy trav.

Santana Golf Course – široké, 18jamkové hřiště na 138 akrech malebné lesostepi. Leží na místě bývalé avokádové plantáže, která poskytla přírodní řešení mnoha problémů.

The San Roque Club – golfisté si zde vyberou mezi hřištěm „The New Course“ od Perrhoy Dyema a náročným hřištěm s par 72 „The Old Course“ od Davea Thomase v lese z korkových dubů.

  • Neváhejte tedy a zahrajte si golf v Andalusii.

Podobné zajímavosti, zajímavá místa a atrakce - Andalusie - Costa del Sol

Caminito del Rey
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Přízvisko „nejnebezpečnější turistický chodník světa“ se hodí pro Caminito del Rey naprosto dokonale. Stezka je kolem jednoho metru široká, zhruba tři kilometry dlouhá a z výšky sto metrů se z ní budete koukat do hlubin kaňonu El Chorro.Caminito...
Přírodní zajímavost
To mě zajímá
Córdoba, město
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Ponořte se do směsice křesťanské, islámské a židovské kultury v jihošpanělském městě Córdoba. Má za sebou dlouhou a spletitou minulost, ukrývá nádherné památky a dnes do ní přijíždějí tisíce turistů z celého světa.Córdoba (přes 300 000 obyvatel) vyrostla...
Město
To mě zajímá
Flamenco
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Flamenco se stalo typickým znakem Španělska a bez něj si lze tuto zemi už jen stěží představit. Jeho domovem je Andalusie, konkrétně trojúhelník tvořený městy Cádiz, Granada a Sevilla. Flamenco na toto území přinesly cikánské kmeny, které z Indie...
To mě zajímá
Gibraltar, oblast
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Gibraltar je zámořským územím Spojeného království. Disponuje vlastním přístavem i zajímavě řešeným mezinárodním letištěm. Svou přistávací dráhou hned za hranicí v podstatě Gibraltar odděluje od španělské pevniny. Auta a autobusy proto musí...
Město
To mě zajímá
Granada, město
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Jedním z nejkrásnějších a historicky nejhodnotnějších měst celého Španělska je Granada, zázrak v srdci Andalusie. K jejím magnetům patří maurský palác Alhambra a královské zahrady Generalife, řadící se mezi památky kulturního dědictví UNESCO...
Město
To mě zajímá
Korida
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Býčí zápasy jsou národním sportem a symbolem Španělska. Zpočátku patřily k aristokratické zábavě, kdy se proti býkovi bojovalo na koni. V 18. století se z koridy stal lidový sport a před býkem už stál sám člověk bez koně. Stát se známým a úspěšným torerem...
To mě zajímá
Maroko, stát
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Maroko dělí od Španělska asi 22 kilometrů široký Gibraltarský průliv. Na marockém území leží dvě španělské enklávy, města Ceuta a Melilla. Maroko je zemí kontrastů, najdete zde moře, oceán, krásné písčité pláže, ale rovněž největší poušť světa, Saharu...
Historické místo
To mě zajímá
Mijas
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Španělské městečko Mijas, prodchnuté kouzelnou atmosférou, najdete na jihu Andalusie. Dělí se na čtyři samostatné jednotky: historické Mijas Pueblo s typicky bělostnou architekturou, obchodní a rezidenční čtvrť Mijas Costa, samostatný přímořský resort...
Město
To mě zajímá
Nerja, jeskyně
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Jeskynní komplex Nerja u městečka stejného jména je považován za jednu z nejvýznamnějších památek z období paleolitu na území Andalusie. Uvidíte zde zbytky maleb, nálezy zbraní, šperků a kostí.Jeskyně Nerja se ukrývá na dohled středomořského pobřeží...
Historické místo
To mě zajímá
Ronda
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
V divokém, drsném a skalnatém regionu na jihu Andalusie, plném vesniček šplhajících po úbočích kopců, ukrývá se fascinující město Ronda. V působivé krajině snadno podlehnete dojmu, že se za další zatáčkou objeví legendární lapka José María „El Tempranillo“...
Město
To mě zajímá
Sevilla, město
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Mezi nejzajímavější místa Andalusie patří i její metropole Sevilla, čtvrté největší město Španělska. Nejznámější zdejší pamětihodností je katedrála postavená v průběhu 15. a 16. století (součást UNESCO), město je údajně také kolébkou&nbsp...
Město
To mě zajímá
Sierra Nevada, pohoří
Španělsko / Andalusie - Costa del Sol
Tušili jste, že nejvyšším pohořím celého Iberského poloostrova nejsou Pyreneje, nýbrž na mapě tak trochu nenápadná Sierra Nevada? Její nejvyšší vrchol Pico de Mulhacén dosahuje nadmořské výšky 3 482 metrů. Krajinu v podhůří dokreslují malebné horské...
Přírodní zajímavost
To mě zajímá