Murcia

Lokalita: Španělsko Costa Cálida Murcia
Typ: Město

Náš názor

Murcia, elegantní kráska nad Segurou

„Město věčného jara“ Murcia je hlavním správním centrem autonomního společenství Murcijského regionu. Život tady tepe ve dne i v noci, a to nejen na známém náměstí Plaza de las Flores, které je centrem dění celého města. Při posezení v typické kavárně či restauraci ochutnáte skvělou zdejší kuchyni a nasajete jedinečnou atmosféru starého města.

Murcia (450 tisíc obyvatel) je sedmé největší město ve Španělsku. Rozkládá se pod horským hřebenem Sierra de Carrascoy (1 065 m. n. m.) na jihu a dalšími vrchovinami jako Sierra de la Pila či Sierra de Ricote na severu. Do přímořských letovisek kolem Mar Menor se z ní po rychlostní silnici dostanete během půl hodiny.

Jak si užít den v Murcii

Murcia sice nemá tak dlouhou historii jako například Cartagena, neboť ji založili až Arabové v 9. století, přesto se pyšní celou řadou zajímavých architektonických památek. K nejdůležitějším se řadí skvostná katedrála (La Santa Iglesia Catedral de Santa María), jejíž stavba započala již ve 14. století a trvala téměř 400 let. Kamenný most Puente de los Peligros přes řeku Seguru byl dokončen roku 1742.

Vynechat byste neměli ani svatyni patronky města Panny z Fuensalty na okraji parku El Valle, odkud je překrásný výhled na celou Murcii. K dalším lákadlům města patří budova známého Real Casina, náměstí La Glorieta, palác Almudí nebo muzeum sochaře Salzilla. Za nákupy se vydejte na obchodní třídu La Gran Vía.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím