Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

El Rompido, báječná dovolená v srdci Costa de la Luz

Menší rekreační středisko El Rompido najdete jedinečně umístěné na Costa de la Luz při ústí jihošpanělské řeky Rio Piedras do Atlantského oceánu v srdci Cádizského zálivu. Zhruba 20 kilometrů západním směrem začíná Portugalsko, kousek na severovýchod se rozkládá velké město Huelva. Andaluská metropole Sevilla a její letiště je dobře dosažitelná po dálnici během jedné hodiny jízdy.

Další blízká rekreační střediska:

Vykoupejte se na jedné z nejmalebnějších andaluských pláží

Líbezné El Rompido nadchne každého, kdo očekává příjemně a aktivně prožitou dovolenou. Jeho zvláštní kouzlo vytváří Rio Piedras, vlévající se do Atlantiku po několik kilometrů dlouhém rovnoběžném toku s pobřežím a nikoliv kolmo jako běžné řeky. Výsledkem je jakási tekoucí laguna, hojně využívaná k jachtingu, za ní ještě úzký pruh pevniny a teprve poté vlastní mořský břeh.

Představte si pláže pokryté jemným, žlutavým pískem, dlouhé a rovné jako žehlicí prkno, do průzračné vody klesající jenom zlehounka. A navíc takřka liduprázdné – dostat k nim se lze pouze lodí. Přesně takové lemují atlantické pobřeží u El Rompida. Jedna z nich, La Flecha, je řazena mezi nejúžasnější v Andalusii. Ani břehy Rio Piedras přímo v letovisku však nejsou pro koupání a slunění špatné.

Hrst tipů na aktivní trávení volného času na jihu Iberského poloostrova

El-Rompido.jpg

Hlavní ulice El Rompida jsou doslova obleženy gastronomickými provozovnami a obchody. Vybírat můžete z široké nabídky restaurací (např. la Ola, Pizzeria la Orilla, Bodega el Tapeito), barů (Marisqueria, Cerveceria) a kaváren, dobré nákupy pořídíte v obchodním centru El Faro. Jestliže toužíte po další zábavě, můžete se vydat do nedaleké Huelvy.

Co dále dělat v El Rompido?

Zobrazit podrobné informace