×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Španělsko
  2. Costa de la Luz
  3. Místa
  4. Huelva

Huelva

Lokalita: Španělsko Costa de la Luz Huelva
Typ: Město

Náš názor

Huelva, přístav, odkud vyplul Kolumbus

Město Huelva, metropole španělské provincie stejného jména a centrum Costa de la Luz, je nerozlučně spjato se jménem Kryštofa Kolumba. Právě odsud vyrazil 3. srpna 1492 na svou nejslavnější plavbu, na jejímž konci bylo objevení Ameriky.

Huelva (přibližně 150 tisíc obyvatel) vyplňuje členitou deltu řek Tinto a Odiel, která do Atlantského oceánu ústí v podobě Rio de Huelva mezi letovisky Punta Umbria a Magazón. K portugalské hranici na řece Guadiana s navazujícím rekreačním regionem Algarve se po dálnici dostanete za 45 minut. Dobře dostupný je i národní park Doňana, do hlavního andaluského města Sevilly dojedete za hodinu.

Vzpomínky na Kolumba

Oblast Huelvy trvale osídlily první kmeny již před 5 tisícovkami let. Postupně se tu vystřídali Féničané, Římané, Vizigóti a Arabové, součástí sjednocujícího se Španělska se město stalo v roce 1257. Tedy více než dvě století před Kolumbovou cestou a půl tisíciletí před ničivým zemětřesením (1755), které zlikvidovalo valnou část zdejších historických památek.

V podstatě všechny zajímavé huelvské pamětihodnosti se pojí s Kolumbovou výpravou. Zrekonstruovaný františkánský klášter Santa María de la Rábida se věnuje mořeplavcovu životu před jeho první objevitelskou cestou. V přístavu Palos de la Frontera si můžete prohlédnout lodě Santa María, Pinta a Ni~na, repliky postavené roku 1992. La Fontanilla je pozůstatek studně ze 13. století, socha bratrů Pinzónových znázorňuje Kolumbovy donátory.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím