Sevilla

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Sevilla
Typ: Město

Náš názor

Magická Sevilla a její kouzla

Mezi nejzajímavější místa Andalusie patří i její metropole Sevilla, čtvrté největší město Španělska. Nejznámější zdejší pamětihodností je katedrála postavená v průběhu 15. a 16. století (součást UNESCO), město je údajně také kolébkou býčích zápasůflamenca. Staré přísloví říká, že „kdo neviděl Sevillu, neví co je zázrak“ („quién no ha visto Sevilla, no ha visto maravilla“). Ověřte si na vlastní oči, co je na tom pravdy.

Sevilla (700 tisíc obyvatel, v celé aglomeraci přes 1 a půl miliónu) se rozrůstá v protáhlé nížině zavlažované řekou Guadalquivir. Od Atlantiku ji vzdušnou čarou dělí asi 60 kilometrů a národní park Doňana, od populárních letovisek u Středozemního moře (EsteponaMarbellaTorremolinos) zhruba 120 kilometrů a vysoké pohoří Serranía de Ronda. Po dálnicích se z ní rychle dostanete do dalších velkých měst v okolí jako Huelva, Cádiz, Málaga či Córdoba.

Elegantní, kosmopolitní a fascinující město

Nejvýznamnější památkou Sevilly je největší gotická katedrála a čtvrtý největší kostel světa Catedral de Santa María de la Sede. Odpočívá v ní řada členů kastilské královské rodiny a prý i Kryštof Kolumbus. Gigantický chrám stavěli po celé 15. století místo mešity, z níž zbyl jen nádherný minaret – současná zvonice La Giralda.

Alcazar je palácem křesťanských králů, kteří ve 14. století původní arabský palác zcela přestavěli. Síla a podmanivost maurského zdobného stylu a jeho okouzlující ornamentiky byla však tak velká, že také bojovníci proti kacířství přejali jeho výtvarný výraz do svého životního prostředí.

Za návštěvu stojí též bývalá židovská čtvrť Santa Cruz a typický andaluský palác Casa Pilatos s krásným patiem, kde se harmonicky doplňují sochy antických bohyň, renesanční arkády a maurské arabesky. Světovou výstavu Expo 92 připomínají hlavně extravagantní budovy výstavních pavilónů na ostrůvku Cartuja a sedm odvážných mostů přes Guadalquivir.

A všude vládne vonící subtropická vegetace palem, cypřišů, citrusů, myrt, tamaryšků, oleandrů, ibišků a jiných rostlin. Přestože v sevillských ulicích už nepotkáte neodolatelného Dona Juana ani veselého Figara, procházka v jejich stínu se vám natrvalo usadí do paměti…

  • Neváhejte tedy a navštivte Sevillu v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím