Co dělat na Costa Dorada? Tipy na sport, výlety, zábavu a nákupy

Kitesurfing

Odpovědi na základní dotazy o zábavě na Costa Dorada

Jaké jsou největší atrakce Costa Dorada?
Kam na výlet na Costa Dorada?
Co si koupit na Costa Dorada?

Hledáte-li destinaci, ve které můžete propojit relaxaci na pláži se sportem, zábavou a poznáváním, je Costa Dorada (Costa Daurada) to pravé pro vás. Inspirujte se v našem stručném průvodci, jak se bavit, co vidět a kam se vydat během dovolené na Costa Dorada.

Vodní sporty na Costa Dorada

Podél pobřeží Costa Dorada si můžete užít šnorchlování a výlety lodí, vyzkoušet paddleboarding a mořský kajak, vyřádit se při jízdě na vodním skútru a vodních lyžích nebo se odreagovat během rybaření.

Kitesurfing a windsurfing

Příznivé větry vanou především v oblasti mezi letoviskem Cambrils (pláž Platja de l'Esquirol) a střediskem Salou (Cala Fonda, Platja de la Pineda). Vhodné podmínky pro napínání plachty panují také u Tarragony (Platja de l'Arrabassada).

Potápění

Mořské hlubiny u Costa Dorada ukrývají řadu pěkných míst vhodných k potápění včetně bohaté fauny a flóry, lodních vraků a zatopených zřícenin. Patří k nim útesy a jeskyně u mysu Cabo de Salou (lokalita Far) a skalnaté zátoky na okraji Tarragony, obzvláště Punta de la Móra východně s množstvím podmořského života. V letovisku La Pineda najdete potápěčská centra i pro začátečníky.

Golf
Pohoří Serra de Montsant, Costa Dorada

Outdoorové sporty na Costa Dorada

Vybavení větších hotelů a městských sportovních středisek zahrnuje kurty na tenis a plážový volejbal, víceúčelová hřiště či podporu adrenalinových sportů. Za vyzkoušení stojí projížďka na koni.

Golf

Costa Dorada se v poslední době zařadila díky řadě kvalitních 18jamkových hřišť mezi vyhlášené golfové destinace v Evropě. Těží především z nádherné okolní krajiny s výhledy na hory ve vnitrozemí či na Středozemní moře. K populárním golfovým hřištím se řadí:

  • Club Golf Aigüesverds (Reus),
  • Bonmont Golf Course (L'Hospitalet de l'Infant/Miami Platja),
  • Club de Golf Costa Dorada (Altafulla),
  • Hills Resort (Salou),
  • Lumine Golf Club (La Pineda),
  • Centre de Golf El Vendrell (Calafell).

Turistika a výlety na Costa Dorada

Pokud chcete během dovolené na Costa Dorada kombinovat pobyt na pláži s túrami do vnitrozemí, máte na výběr z celé řady tras a zajímavých cílů jako:

  • stěny masivu Serra de Montsant na obcí La Morera de Montsant evokující divoký západ,
  • Mont Caro (1 441 m), nejvyšší bod plastického pohoří Ports de Tortosa-Beseit,
  • mokřady národního parku Delta del Ebro (vhodné i pro cyklistiku),
  • rokle v horách Serra de la Mussara.

Historické památky

Na prvním místě musíte vidět město Tarragona (UNESCO), jehož obdivuhodný výčet pamětihodností zahrnuje například akvadukt, amfiteátr z 2. století, Forum Romanum, gotickou katedrálu Santa Maria a středověké hradby. V nedalekém městě Reus se narodil slavný architekt Antoni Gaudí (rodný dům a muzeum) a Montblanc vyniká mohutným, dobře zachovaným opevněním.

Klášter Monestir Santa María de Poblet, Costa Dorada

Za architektonický diamant španělské gotiky se považuje klášter Monestir Santa María de Poblet (UNESCO), v klášteru Santes Creus jsou pohřbeni aragonští králové Petr III. a Jakub II. Příjemný klid ve stínu olivovníků a mandlovníků si vychutnáte v nádherném parku Samà s vodopády a vinicemi, který obklopuje romantický palác. V pobřežní části obce Roda de Bera se klene vítězný oblouk Arc de Bera.

Atrakce – zoo, lunaparky, vodní světy a další zábava na Costa Blanca

Jak na Costa Dorada zabavit celou rodinu včetně dětí? Skoro každý den můžete vyrazit na nové místo, dopřát si neopakovatelné zážitky a pořád nebudete mít dost. Inspirujte se nejoblíbenějšími lokalitami:

Název Zaměření Blízké město Zajímavost
Aqualeon Aquapark a safari Calafell Vodní svět kombinovaný se safari
Aquopolis Aquapark La Pineda Největší vodní svět na pobřeží Costa Dorada
Ferrari Land Lunapark Salou Atrakce a simulátory F1 inspirované značkou Ferrari
Karting Salou Závodní dráha Salou Motokárový okruh dlouhý 950 m
Magic Park Lunapark Salou Atrakce pro všechny včetně lanových parků a skákacích hradů
PortAventura World Lunapark Salou Největší zábavní park Španělska

Nakupování a suvenýry na Costa Dorada

V žádném letovisku nechybí obchody a nákupní střediska, ve větších městech v posledních letech vyrostly na okraji zástavby moderní obchodní galerie. V Tarragoně to je Parc Central a Les Gavarres, v Reusu najdete La Fira Centre Comercial, v Salou mají Nou Port a u Calafellu nakoupíte v Centre Comercial Les Mates. Nechybí lékárny, trafiky ani další služby.

Město Tarragona, Costa Dorada
PortAventura World, Salou

Pravou atmosféru nakupování zažijete na místních trzích, které nabízí čerstvé potraviny, ovoce, zeleninu a dary moře. Ze suvenýrů se největší oblibě těší starožitnosti, oblečení, vyšívané šály a šátky, řemeslné výrobky, proutí, figurky, keramika, sklo a další umělecké předměty.

Noční život

Velké množství restaurací, kaváren a cukráren, zábavních klubů, diskoték a barů s živou hudbou (rock, jazz, blues atd.) se nachází v turistických centrech La Pineda, Cambrils, Tarragona a El Vendrell. Řada z nich žije až do časných ranních hodin. Nočním životem včetně několik kasin vyniká především Salou. Velmi rušno v ulicích bývá při oslavách španělských státních svátků.