Nejkrásnější pláže na Costa Dorada

Playa Pineda, Costa Dorada

Odpovědi na základní dotazy o plážích Costa Dorada

Jaké jsou nejkrásnější pláže Costa Dorada?
Kdy jet na Costa Dorada na dovolenou u moře?
Jsou na Costa Dorada naturistické pláže?

Mořské pobřeží Costa Dorada (Costa Daurada) měří zhruba 150 kilometrů. Jeho velkou část zabírají dlouhé, prostorné pláže s navazujícími rekreačními středisky v zádech. Při pohledu na jejich nazlátlý písek a pozvolný vstup do vody musí být každému jasné, proč se oblasti říká „zlaté pobřeží“. Kolem mysu Salou (obec Far) a severně od delty řeky Ebro se však najdou i menší plážičky ve skalnatých zátočinách zvaných „calas“ (které jsou typické hlavně pro Baleárské ostrovy). Řada z nich se pyšní oceněním Modrá vlajka za kvalitní služby, bezpečnost a ekologii.

Kdy je na Costa Dorada nejlepší koupání

Perfektní dovolenou u moře prožijete na Costa Dorada mezi červnem a zářím. Nejvyšší průměrné teploty, přes 25 °C, voda ve Středozemním moři dosahuje červenci a srpnu. Navíc tady nejvíce svítí sluníčko, prší jen minimálně a dny jsou nejdelší.

Tipy na nejhezčí pláže na Costa Dorada

Playa de Poniente

Pláž Ponent (katalánsky Platja de Ponent) je s délkou téměř 1 kilometr druhou nejdelší pláží v letovisku Salou. Díky pozvolnému vstupu do moře a bohatému vybavení včetně stánků s občerstvením, sprch, toalet a dozoru plavčíka zaujme rodiny s menšími dětmi.

Soustava pláží v letovisku Salou

Playa de Tamarit

Pláž Tamarit se táhne 500 metrů mezi hradem Tamarit a ústím říčky Gaià na okraji rekreačního střediska Altafulla. Kromě tradičního servisu jako lehátka se slunečníky, půjčovna kol a vybavení pro vodní sporty, restaurace a sociální zařízení nabízí také bezbariérový přístup a plovoucí invalidní vozíky.

Playa El Torn

Na oblíbené naturistické pláži Torn (katalánsky Platja del Torn) u města Hospitalet de L'Infant (jihozápadně od Cambrils) lze relaxovat i v plavkách. Lemuje ji hustá středomořská vegetace a na jižním konci ji uzavírá skalnatý ostrůvek Illot del Torn. Při délce 1 400 metrů a šířce až 70 metrů skýtá dostatek prostoru, základní vybavení obsahuje lehátka, toalety a parkoviště.

Playa de Tamarit, Costa Dorada
Playa El Torn, Costa Dorada

Cala Fonda

Odměnou za pěší cestu (jinak se k ní nedostanete) k pláži Fonda (Platja de l'Arboçar, též Waikiki) mezi Tarragonou a letoviskem Altafulla vám bude klidná zátoka mezi světlými vápencovými útesy a voňavým borovým lesem. Díky její odlehlosti si ji oblíbili nudisté. Chybí zde jakákoliv turistická infrastruktura.

Playa Calafell

Typická městská pláž Calafell zároveň patří k nejznámějším v oblasti. Využívá možností letoviska, takže kdykoliv můžete vyrazit do některé z restaurací, které fungují v zástavbě u rušné promenády. Prochází denní úpravou a čištěním, má příjemný, pozvolný vstup do moře.

Playa Llarga

Rušná poloměstská pláž Llarga východně od Tarragony dostává svému jménu délkou téměř 3 kilometry. Některé části jsou bez servisu, jinde jsou k dispozici základní služby včetně sprch, záchodů, baru a dohledu plavčíka.

Cala Fonda, Costa Dorada
Playa Calafell, Costa Dorada
Playa Llarga, Costa Dorada

Další oblíbené pláže na Costa Dorada

  • Playa Arrabassada (Platja de la Rabassada, Playa Gorda) – rozlehlá pláž na okraji Tarragony
  • Playa Levante (Platja de Llevant) – druhá hlavní pláž v Salou
  • Playa Regueral (Prat d'En Fores i Regueral) – velkolepá pláž vedle přístavu v Cambrils
  • Playa Pineda (Platja de La Pineda, Vila-seca) – nekonečný pás písku podél letoviska La Pineda
  • Cala Crancs – menší skalnatá zátoka v letovisku Far s plným servisem
  • Cala de les Sirenes – jedna z mnoha romantických zátočin v Hospitalet de L'Infant
  • Playa Capellans (Platja dels Capellans) – rušná zátoka uprostřed Salou
  • Playa El Miracle (El Milagro) – pláž v Tarragoně, hned u antického amfiteátru