Počasí na Costa Dorada: kdy jet na dovolenou?

Dovolená Costa Dorada vám nejlépe vyjde od června do září

Horký letní den na Costa Dorada

Odpovědi na základní dotazy o počasí na Costa Dorada

Kdy jet na dovolenou na Costa Dorada?
Jaká je v létě teplota moře na Costa Dorada?
Prší v létě na Costa Dorada?

Ideální období pro letní dovolenou u moře na Costa Dorada (Costa Daurada) je od června do září. V této části roku tady jsou nejdelší dny, nejvíce slunečního svitu, minimum srážek, nejvyšší teploty i nejvyhřátější moře. Na pláži prostě bude fajn. Pokud chcete co nejvíce poznat přírodu, památky a další zajímavosti v dosahu Costa Dorada, vydejte se sem na jaře (konec května až začátek června) nebo na podzim.

  • Hlavní sezóna: červenec a srpen
  • Vedlejší sezóna: červen a září

Teploty vzduchu na Costa Dorada

Průměrná nejvyšší teplota vzduchu v červenci a srpnu: 28 °C

Teploty vzduchu na Costa Dorada

Teploty moře u Costa Dorada

Průměrná teplota moře v červenci a srpnu: 25 °C

Teploty moře u Costa Dorada

Množství srážek na Costa Dorada

Průměrné množství srážek v červenci a srpnu: 31 mm

Množství srážek na Costa Dorada

Podnebí nad Costa Dorada: ve znamení slunce a tepla

Velice příjemné klima patří k hlavním důvodům obliby pobřeží Costa Dorada mezi turisty. Těží se slunečného středomořského podnebí subtropického pásu, pro které jsou charakteristické teplé letní měsíce, hodně sluníčka a jenom občasný, o to vydatnější déšť.

Jaro mezi březnem a květnem se na Costa Dorada nese v růstu průměrných teplot (kolem 20 °C), zvyšování doby slunečního svitu a ustávání přeháněk. Voda v moři začíná být na koupání a všechno svádí k výletům za atrakcemi jako klášter Poblet či historická zahrada Sama.

Léto je na Costa Dorada velmi horké. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se průměrná teplota drží kolem 28 °C. Pocitově ji snižuje jihovýchodní vítr „garbi“. Srážky jsou minimální, v letoviscích (Cambrils, Sitges, Salou atd.) prakticky neprší. Průměrná teplota Středozemního moře se pohybuje kolem 25 °C.

Na podzim se zvolna ochlazuje, více fouká, občas prší a můžou se dokonce objevit i bouřky. Ovšem ještě v říjnu moře láká do vln. Nejchladněji je během krátké zimy. Průměrné teploty se v lednu pohybují kolem 8 °C, v noci jen výjimečně klesnou až k nule, sem tam zaprší. Na krásně azurové obloze má zásluhu severovýchodní vítr „mistral“.

Co s sebou na Costa Dorada do každého počasí?

Nepříliš proměnlivé počasí na Costa Dorada umožňuje zabalit si na dovolenou do zavazadla méně oblečení. Kromě plavek, trička a šortek myslete i na oděv s dlouhým rukávem, zvláště jedete-li mimo letní období. Určitě využijete:

  • sluneční brýle a pokrývku hlavy,
  • deštník a větrovku (na jaře a na podzim),
  • pevné boty na výlety.

Počasí ve španělských letoviscích

Podívejte se, jaké počasí čekat v ostatních turistických destinacích Španělska: