Za zábavou křížem krážem Formenterou

Nejméně známý drahokam Baleárského souostroví vás překvapí jedinečnou přírodou a nevelkými vískami, plnými hodných a milých lidí. Nejrušnějším letoviskem Formentery je Es Pujols, v němž najdete nejširší výběr ubytovacích i stravovacích zařízení a prodejen. Pobřeží dominují romantické útesy a okouzlující písečné pláže. K nejpopulárnějším aktivitám se řadí koupání, vodní sporty a cykloturistika.

Sport a pohyb

Tenis

Většina hotelů disponuje tenisovými kurty s antukovým nebo asfaltovým povrchem. Kurty si můžete pronajmout, někdy je nutná rezervace předem.

Rybaření

Rybaření je také velice oblíbené. Vybavení pro rybáře je zde levné a dobře dostupné.

Šlapadla

Jsou skvělá, pokud se chcete dopravit na odlehlejší místo. Jsou stabilní, a proto s vámi může jet i menší dítě.

Motorové čluny

Motorový člun mohou podle zákona řídit jen osoby s kapitánskými zkouškami.

Spanelsko-03-Formentera-Pro-zabavu-je-na-Formentere-pripraveno-vse-potrebne.jpg

Plachtění

Na větších plážích jako Es Pujols či Migjorn fungují školy vodních sportů, kde si můžete pronajmout plachetnici pro dvě osoby. Pokud jste v plachtění úplní začátečníci, využijte možnosti výuky.

Windsurfing

Windsurfing je jedním z nejoblíbenějších sportů na ostrově. Vybavení si lze půjčit ve specializovaných centrech na některých plážích.

Potápění

K potápění musíte mít licenci, kterou vystavuje i Středisko podmořské péče a výzkumu CRIS. K vydání povolení budete potřebovat potvrzení o zdravotním stavu. Pokud se nebudete striktně držet předpisů, může vám hrozit trestní stíhání. Během potápění je přísně zakázán lov ryb.

Nakupování

Na ostrově Formentera nenajdete žádná větší obchodní centra. Menší obchody s oblečením a suvenýry se nacházejí v hlavním městě Sant Francesc a ve středisku Es Pujols. Ceny jsou tu mnohdy vyšší než ve Španělsku.

Na Formenteře se během letní sezóny pořádají hippie trhy každou středu a neděli odpoledne v El Pilar de la Mola, kam v době konání jezdí i zvláštní autobusové spojení. Stánky hippie najdete také na hlavní promenádě města Sant Francesc.

Nakupování suvenýrů 

Módní oblečení a doplňky

Móda na Formenteře je vždy o krok napřed a za oblečení zaplatíte vyšší cenu. Je ale dobré vědět, že neplatíte za kvalitu látky, ale za design, který je ve většině případů vytvořen ručně.

Keramika

Nejlepší keramiku nakoupíte v obchůdcích v hlavním městě Sant Francesc. Hrnčířské a keramické dílny zavedli na ostrově Féničané, Římané a Maurové.

Likéry

Bylinkové likéry mohou být ideálním suvenýrem. Pro ostrov Formentera jsou typické likéry Hierbas ibicencas, Palo a Frígola.

Proutěné zboží

Toto zboží je v módě. Nabídka lýkových tašek, kabelek, košů a klobouků je obrovská a jsou k dostání ve všech tvarech i barvách.

Zábava a noční život 

Na Formenteře je noční život mnohem klidnější než na sousední Ibize, přesto i zde najdete několik možností k večerní zábavě:

  • Xueno, diskotéka v Es Pujols
  • Blue Bar u moře za Sant Ferran
  • Taneční bar Ses Roques v Sant Ferran

V letních měsících funguje i noční lodní spojení na Ibizu, které vám umožní navštívit některou z vyhlášených ibizských diskoték.

I na Formenteře se na španělské státní svátky dodržují dny pracovního klidu.