Es Pujols

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Es Pujols, dovolená jako z pohlednice

Na severním, členitém a rovinatém pobřeží ostrova se nachází středisko Es Pujols. Severovýchodně na něj navazuje poloprázdný poloostrov Abá Saduré, severně se táhne úzká šíje, spojující Formenteru přes úžinu Freo s Ibizou (kde je také nejbližší mezinárodní letiště). Z východní strany letoviska šumí Středozemní moře a na západní straně se rozlévá laguna Estany Pudent, na jejímž protějším břehu se rozkládá přístav La Savina.

Užijte si prostorné pláže Es Pujols se zlatavým pískem

Formentera byla v minulosti z hlediska cestovního ruchu opomíjenou destinací. Přestože se to v poslední době mění, stále se jedná o celkem klidný ostrov – což platí i pro Es Pujols, jedno ze zdejších největších středisek. V obci a okolí vyrostl dostatek hotelů s kvalitními službami pro trávení dovolené, centrum si zachovalo ráz tradiční rybářské vísky.

Pláže u Es Pujols jsou vyhlášené vzhledem, nápadně podobným Karibiku. Některé mají povrch ze zlatavého jemného písku, vstup do vody je vždy pozvolný. Hlavní pláž Platja d'es Pujols disponuje veškerým potřebným vybavením včetně nabídky vodních sportů. Od hotelů ji dělí promenáda s obchody, restauracemi a bary. Na malé, romantické ostrůvky jako Illa des Fonoll Marí lze snadno doplavat.

Další rekreační střediska poblíž Es Pujols 

Atrakce na dosah Es Pujols

Es-Pujols.jpgV létě se v Es Pujols koncentruje množství rekreantů, kteří navštěvují diskotéky, bary a restaurace (jako Chezz Gerdi), kde si v příjemném prostředí vychutnávají špičkovou španělskou kuchyni. Na okraji obce najdete obranou věž Torre de sa Punta Prima s krásným výhledem. Vyhledávaný je také maják na jižním cípu ostrova s náhorní plošinou Far de la Mola a maják na mysu Cap de Barbaria.

Na Formenteře vás čeká řada jiných zajímavých míst, kam vyrazit na výlet. Jedná se například o:

Zobrazit podrobné informace