Cofete

Lokalita: Španělsko Fuerteventura Cofete
Typ: Město

Náš názor

Záhadné a kouzelné Cofete

Cofete je malá víska s nezapomenutelnou atmosférou na divokém západním pobřeží Fuerteventury. Kamenné stavby zde vypadají velmi nuzně, ale o to chutnější jídlo si v nich můžete objednat.

Cofete se krčí mezi vulkanickými horami v nejjižnějším cípu druhého největšího Kanárského ostrova. Celý poloostrov Jandía tu pokrývá stejnojmenný přírodní park, jehož součástí je i nejvyšší pohoří ostrova s vrcholky šplhajícími až do osmi set metrů nad mořem.

Objevte tajemnou vilu

Nejzajímavějším architektonickým počinem v Cofete je pozoruhodná Villa Winter na úpatí Pico de la Zarza, postavená v roce 1946 německým inženýrem Gustavem Winterem jako centrum zemědělské usedlosti. I vzhledem ke své odlehlosti je opředena množstvím konspiračních teorií o nacistické minulosti jejího stavitele. Dnes v blízkém okolí potkáte jen pasáčky a jejich rohaté svěřenkyně.

Území je vynikajícím místem k pohodové turistice a nenáročné horské cyklistice. Z nejvyšší hory ostrova, 807 metrů vysoké Pico de la Zarza, dohlédnete až na sousední Grand Canarii a směrem do vnitrozemí se pokocháte úžasnými panoramaty vulkanické krajiny.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím