Cenobio de Valerón

Lokalita: Španělsko Gran Canaria Cenobio de Valerón
Typ: Historické místo

Náš názor

Cenobio de Valerón, ohromující svědek minulosti

Obrovský jeskynní komplex Cenobio de Valerón připomíná skalní kláštery prvních křesťanů, snad to kdysi i klášter býval. V každém případě se jedná o nejobdivovanější stavbu starých Kanářanů, kterou rozhodně během dovolené na Kanárských ostrovech stojí za to vidět.

Cenobio de Valerón se rozkládá poblíž městečka Santa María de Guía na severu ostrova Gran Canaria. Z Las Palmas se sem dostanete pohodlně po dálnici. Areál je turistům otevřený po celý rok od 10 hodin (s výjimkou pondělí).

Svatyně, nebo zásobárna obilí?

Podle vyprávění ve starých pramenech se prý kdysi Cenobio de Valerón svým návštěvníkům prezentovalo ještě daleko působivěji než dnes. Hovoří se o obrovském kulatém oblouku, nepočitatelném množství cel a věží, později vedoucích k domněnce, že tu bylo sídlo Harimaguadas. Tak se nazývaly svaté panny Guančů, které podobně jako římské vestálky žily jako nedotknutelné kněžky a těšily se nejvyšší úctě.

Podle novějších výzkumů byl komplex s 298 jeskyněmi systémem sýpek na obilí. Člověku se tají dech, když pohlédne na skalní stěnu s komůrkami vypadající jako plástev medu a na vrcholek s místem, kde se konala shromáždění.

  • Neváhejte tedy a navštivte Cenobio de Valerón na Gran Canarii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím