Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Fuencaliente, dovolená na jihu ostrova

Rekreační oblast Fuencaliente zabírá jižní část kornoutu La Palmy, osamoceného ostrova na západě Kanárského souostroví. V regionu, omývaném ze dvou stran modravým Atlantikem a ze třetí ohraničeném hradbou 1 949 metrů vysoké sopky Deseada, hraje prim víska Los Canarios, kolem níž se nachází několik hotelových komplexů. Metropole Santa Cruz de la Palma odsud leží asi 30 kilometrů daleko.

Užijte si magické pláže ostrova La Palma

Fuencaliente se může pochlubit jedinečnou kombinací faktorů příznivě ovlivňujících turistický ruch. Prvním z nich je příjemná teplota i během horoucích letních měsíců zásluhou nadmořské výšky 700 metrů, v níž se celý mikroregion nachází. Milovníci přírody si zároveň mohou užít procházky okolními rozsáhlými piniovými lesy či vulkanickou chráněnou oblastí Volcanes de Teneguía – nejen senioři tady uvítají zdejší léčivé horké sirné prameny. Divoké, členité a zásluhou sopečné činnosti tmavé pobřeží skýtá řadu míst k příjemnému koupání.

Pláže kolem Fuencaliente jsou malé, klidné, většinou ukryté ve skalnatých zátočinách, písek s kamínky na nich je černý. Pobřeží tu často vytváří různé skalní mosty, podmořské jeskyně a další zajímavé útvary přitažlivé nejen pro potápěče. Největší pláž Playa de Faro dobře rozeznáte díky majáku s jasným červenobílým nátěrem.

Další rekreační střediska poblíž Fuencaliente

Fuencaliente je klidné a zároveň plné zábavy

Fuencaliente.jpg

Ve Fuencaliente stojí řada hotelů, služby se soustřeďují v obci Los Canarios. Najdete v ní restaurace jako Santos Pérez či Panadería detodos, bary i několik obchodů. Nakoupit potraviny můžete v supermarketu, nechybí bankomat, lékárna, pošta a zastávka linkového autobusu.

Kam se ještě podívat na prázdninové La Palmě? Přinášíme pár tipů:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Fuencaliente

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.