Los Llanos de Aridane

Lokalita: Španělsko La Palma Los Llanos de Aridane
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Los Llanos de Aridane, živé středisko na západní straně

Oblast Los Llanos de Aridane patří v podstatě mezi nejúrodnější na La Palmě. Nachází se tu rozsáhlé plantáže banánů a pěstuje se zde také avokádo. Správní centrum regionu ukrývá několik historických památek i moderní architekturu.

Los Llanos de Aridane, druhé nejdůležitější město La Palmy, leží na okraji národního parku Caldera de Taburiente. Není to z něj daleko ke vzdouvajícím se vodám Atlantiku, ani za dalšími atrakcemi tohoto španělského ostrova. Do metropole Santa Cruz se po silnici dostanete zhruba za necelou hodinku jízdy.

Pláže a oslavy patronky

Kolem Los Llanos de Aridane vás čeká členité pobřeží s četnými zátokami a kvalitními plážemi. Mezi nejznámější a nejkvalitnější patří například Puerto Naos u stejnojmenného letoviska, dlouhá asi 500 metrů.

Za návštěvu ve městě stojí především náměstí Elias Santos a Plaza Espaňa, na němž rostou obrovské vavříny. Nelze opomenout klášter Nuestra Seňora de los Remedios se sochou patronky stejného jména, pocházející z 16. století. Každé dva roky se v červenci konají slavnosti na její počest.

  • Neváhejte tedy a navštivte Los Llanos de Aridane na La Palmě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím