Jameos del Agua

Lokalita: Španělsko Lanzarote Jameos del Agua
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Jameos del Agua aneb jeskyně jako umění

Jeskyní Jameos del Agua začíná 7 kilometrů dlouhý podzemní labyrint, zahrnující i další známou podzemní prostoru Cueva de los Verdes. Celý komplex vznikl sopečným výbuchem před několika tisíci let. Skutečně výjimečný je však díky Césaru Manriquemu, který má na Lanzarote na svědomí snad všechno zajímavé.

Jeskyně Jameos del Agua je dostupná ze silnice spojující hlavní město Arrecife se severem ostrova. Na jedné straně tady šumí nespoutaný Atlantik, na druhé se líně zvedá krajina až k vyhaslému vulkánu Monte Corona (609 m). Dobře dosažitelné odsud jsou Údolí tisíce palem, rybářská vesnice Arrieta i tropický park Guinate.

Jedinečný areál u břehů Atlantského oceánu

César Manrique upravil Jameos del Agua do podoby unikátního místa hodného pozornosti. Nacházejí se tu dvě vynikající restaurace, uměle vytvořený bazén s azurovou vodou a palmami, jezírko se vzácnými bílými mořskými ráčky a koncertní sál s nebývalou akustikou.

Součástí jeskyně je také fotografické muzeum fauny a flóry Kanárských ostrovů i kavárna. To vše za zvuků nádherné uklidňující hudby.

  • Neváhejte tedy a navštivte Jameos del Agua na Lanzarote.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím