×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Zázraky přírody na Lanzarote

Na 600 druhů divoce rostoucích květin má svůj domov právě na Lanzarote. Zejména oblast Timanfaya je přímo botanickým vzorem toho, jak si příroda umí úchvatně poradit s extrémními podmínkami lávové pustiny. Za botanickou oázu můžeme označit například i masiv Famara na severu.

K nejrozšířenějším zástupcům ostrovní flóry patří dračinec a kanárská datlová palma pyšnící se až tři metry dlouhými listy. Často se setkáte také s opunciemi, původem z Ameriky, které dnes pokrývají rozsáhlé plochy ostrova.

Živočišné druhy na Lanzarote i pod mořskou hladinou

Ostrov patří ptákům a plazům. Z obratlovců uvidíte nejčastěji ještěrky, ze 48 původních druhů ptáků se setkáte například s datlem velkým, červenkou, pěnkavou a samozřejmě s kanárky, kteří vám díky svému hudebnímu nadání i zazpívají.

Pokud nahlédnete pod hladinu moře, můžete pozorovat želvy karety, rejnoky, tuňáky velké, delfíny a řadu dalších druhů malých i velkých ryb. Na sever od Lanzarote se rozprostírá jedna z největších mořských rezervací u Afriky, v níž je možné sledovat přes 30 druhů kytovců.

Spanelsko-08-Lanzarote-Typicka-sopecna-krajina-ostrova-Lanzarote.jpg

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím