Zázraky přírody na Lanzarote

K zajímavým přírodním lokalitám na Lanzarote, které doporučujeme k návštěvě, patří:

Flóra Lanzarote

Na 600 druhů divoce rostoucích květin má svůj domov právě na Lanzarote. Zejména oblast národního parku Timanfaya je přímo botanickým vzorem toho, jak si příroda umí úchvatně poradit s extrémními podmínkami lávové pustiny. Za botanickou oázu můžeme označit například i masiv Famara na severu.

Spanelsko-08-Lanzarote-Typicka-sopecna-krajina-ostrova-Lanzarote.jpg

K nejrozšířenějším zástupcům ostrovní flóry se řadí dračinec a kanárská datlová palma pyšnící se až tři metry dlouhými listy. Často se setkáte také s opunciemi, původem z Ameriky, které dnes pokrývají rozsáhlé plochy ostrova.

Fauna Lanzarote na souši i pod mořskou hladinou

Ostrov patří ptákům a plazům. Z obratlovců uvidíte nejčastěji ještěrky, ze 48 původních druhů ptáků se setkáte například s datlem velkým, červenkou, pěnkavou a samozřejmě s kanárky, kteří vám díky svému hudebnímu nadání i zazpívají.

Pokud nahlédnete pod hladinu moře, můžete pozorovat želvy karety, rejnoky, tuňáky velké, delfíny a řadu dalších druhů malých i velkých ryb. Na sever od Lanzarote se rozprostírá jedna z největších mořských rezervací u Afriky, v níž je možné sledovat přes 30 druhů kytovců.