Cabrera

Lokalita: Španělsko Mallorca Cabrera
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Přímořský národní park Cabrera

Jediný národní park Baleárských ostrovů, Parque Nacional Marítimo-Terrestre del Archipiélago de Cabrera (katalánsky Parc Nacional Maritimoterrestre de l'Arxip`elag de Cabrera), se pyšní jednou z nejlépe zachovaných pobřežních krajin ve Španělsku i v celém Středomoří.

Národní park Cabrera má plochu asi 100 kilometrů čtverečních, z nichž čtyři pětiny pokrývá mořská hladina. Na pevnině se rozkládá na stejnojmenném souostroví jižně od Mallorky. Jeho největší součástí je neobydlený ostrov Cabrera s rozlohou téměř 16 kilometrů čtverečních.

Za kytovci do parku Cabrera 

Původně se oblast Cabrery využívala pro zajatce z napoleonských válek, za druhé světové války se tady do moře zřítil nacistický letoun. Národním parkem se stala v roce 1991 a od té chvíle požívají ochrany kolonie vzácných mořských ptáků a dalších endemických živočichů včetně karet, vorvaňů, kulohlavců, delfínů, plejtváků, keporkaků a kosatek.

Nejvyšší bod národního parku Cabrera tvoří pahorek Na Picamosques (172 m n. m.), kousek od přístaviště a informačního centra Es Moll se na dalším kopci vypíná hrad ze 14. století. Zbývající ostrůvky se jmenují Conillera, Esponja, Estells de Fora, Illa de ses Bledes, Illot Pla, L'Imperial, Na Foradada, Na Plana, Na Pobra a Na Redona.

  • Neváhejte tedy a navštivte NP Cabrera na Mallorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím