Mallorská fauna a flóra stojí za pozornost

Fauna a flóra na Mallorce? Množství přírodních parků a zahrad

Vegetace je na Mallorce pestrá. V pohořích rostou borovice (pinie) a zvláštní druh dubu. Rozšířené jsou i olivové a mandlové háje. V centru ostrova se pěstuje rohovník neboli svatojánský chléb, v údolích pomerančovníky a citroníky. Typickým ostrovním stromem je palma, která tu však byla poprvé vysazena až v průběhu 19. století.

Zvířectvo Mallorcy

Ostrovní faunu zastupují různé druhy ptáků, zejména racci, kormoráni a noční volavky. V některých oblastech se vyskytují sokoli, straky, kosi, slavíci a lysky. Co se týče zvířat, žijí převážně v horách. Tam můžete vidět ovce, divoké kozy nebo králíky. Významná je žabka zvaná ferreret.

Spanelsko-09-Mallorca-Bujne-rostlinstvo-Mallorcy.jpg

Jaké rostliny a živočichové jsou pro Mallorcu typické

Velice častý strom pestré ostrovní vegetace představuje palma, která tu byla poprvé vysazena až v průběhu 19. století. V pohořích Mallorcy rostou borovice (pinie) a zvláštní druh dubu. Rozšířené jsou i olivové a mandlové háje. V centru ostrova se pěstuje rohovník (svatojánský chléb), v údolích pomerančovníky a citroníky.
Příroda v národním parku Albufera na Mallorce.
Ostrovní faunu zastupují různé druhy ptáků, zejména racci, kormoráni a noční volavky. V některých oblastech se vyskytují sokoli, straky, kosi, slavíci a lysky. Především v horách můžete vidět větší zvířata, hlavně ovce, divoké kozy nebo králíky. Významná je žabka zvaná ferreret.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím