Puerto de Andraitx

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Port d'Andratx, dovolená bez hluku a nudy

Přístavní městečko Port d'Andratx obklopuje malou, hluboce zaříznutou zátoku na západě Mallorcy. Jedná se o poslední z takřka souvislé řady středisek táhnoucích se od metropole Palma vzdálené 32 km. Z ní sem vede dálnice, která se u Camp de Mar mění na hlavní silnici. Směrem do vnitrozemí se tady zvedají pahorky s výškou kolem 200 m.

Další blízká rekreační střediska:

Port d'Andratx a jeho pláže

Ve městě dosud funguje rybářský přístav, ovšem od poloviny 20. století se hlavním zdrojem obživy stává cestovní ruch. Výsledkem je i nádherná a luxusní Marina Club Vela s kotvením pro 500 lodí. Ze strání okolo zátočiny se na návštěvníky usmívají malebné vilky a nechybí ani několik komfortních hotelů. Výsledkem je klidné letovisko se službami na vyšší úrovni, kde si fajn dovolenou užijí páry i rodiny s dětmi.

V těsném okolí přístavu Port d'Andratx se nachází několik malých, klidných pláží se základním vybavením (slunečníky s lehátky) a přístupem ke křišťálově čisté vodě. Dalších několik plážiček, jako Cala Marmassem v malé zátoce chránící ji před větrem, je pěšky dostupných na blízkém výběžku Sa Mola. Turisté obvykle dojíždí za velkými plážemi do sousedních středisek (Cala Fornells, Peguera).

Nechte se svést k procházkám klikatými uličkami

Ulice přístavu Port d'Andratx lemují kavárnami a bary, z nichž lze sledovat dění v marině i kouzlené západy slunce – vyzkoušejte např. osvědčenou restauraci Savantry. K pěkným procházkám využijte klikatící se uličky mezi vilkami s výhledy do okolí. Do blízkého města Andratx vede značená trasa, kterou lze snadno absolvovat i na kole. Golfoví nadšenci by si neměli nechat ujít příležitost zahrát si na zajímavě koncipovaném hřišti v Camp de Mar.

Výlet si udělejte do nedalekého města Sant Elm s hradem. Nebo se pusťte hlouběji do mallorského vnitrozemí a vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Puerto de Andraitx

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.