Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Son Caliu, dovolená v moderním střihu

Moderní resort Son Caliu vyrostl do své současné krásy v západní části široce rozevřeného zálivu Bahia de Palma. Pro zdejší pobřeží Středozemního moře jsou typické četné skalnaté výběžky jako Punta Negra, Punta des Carabiners či Punta des Carregador. Východně na něj navazují vyhlášená letoviska Portal Nous a Bendinat, jihozápadně Palmanova a Magaluf. Po dálnici Ma-1, která městečko míjí ze severu, se lze během 10 minut dostat do metropole Palma de Mallorca.

Další blízká rekreační střediska:

Son Caliu a jeho rozmanité pláže

Son Caliu svou rozlohou patří spíše k menším rekreačním centrům Mallorky. Podstatnou část jeho zástavby tvoří komfortní vily a elegantní bytové domy, v linii u pobřeží lákají k pobytu četné hotelové areály. Nechybí dostatek zeleně, četná sportoviště, dětská hřiště ani příležitosti k nakupování. Spojení dokonalé infrastruktury, malebné krajiny a vynikající dopravní obslužnosti tady vytváří ideální podmínky k prožití příjemné rodinné dovolené.

Členité středomořské břehy u Son Caliu ukrývají několik menších, romantických pláží jako Sa Foradada, Platja de Son Caliu či Punta Negra. Vymezují je kamenité útesy a oblázkový povrch. Většinou jsou poloprázdné, neboť nedisponují žádným plážovým vybavením a velká část rekreantů dává přednost velké písečné pláži Platja de Porto Novo o d'es Carregador za marinou v sousední Palmanově.

Vyberte si z aktivit v Son Caliu

Son-Caliu.jpgMáte-li rádi sport, najdete v Son Caliu a v Palmanově nepřeberné možnosti, jak aktivně protáhnout své tělo. V provozu jsou tenisové kurty, potápěčské centrum, fotbalové hřiště, bazén, posilovna či minigolf. Můžete zkusit vodní lyže, šnorchlování, projížďku na šlapadle i wakeboard. Nejbližší golfové resorty jsou Golf de Poniente, Golf Santa Ponça a Real Golf de Bendinat. Samozřejmostí je velké množství restaurací, kaváren a obchodů – k největším patří Mercadona, Lidl, Aldi nebo Eroski. Na hlavním bulváru Carrer Voranova fungují banky, lékárny, čerpací stanice a další služby.

Jakou zábavu si užít v okolí Son Caliu?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Son Caliu

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.