Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Playas de Fornells, pohádková dovolená na samotě u moře

Nevelké menorské rekreační středisko Playas de Fornells (Plathes de Fornells) se skládá ze dvou částí: z prázdninové zóny stejného jména plné ubytovacích zařízení a z původní rybářské vesničky Fornells. Nachází se od sebe ve vzdálenosti asi 4 kilometrů a každá zabírá jednu stranu nevelkého poloostrova na severním, divoce rozeklaném pobřeží Menorky. Do hlavního města Mahónu je to odsud asi 20 kilometrů.

Klídek na pláži Playas de Fornells

Playas de Fornells, na první pohled tak trochu ospalé turistické středisko, se pyšní nádhernými výhledy na okolní kopcovitou krajinu. Pro rodiny s menšími dětmi, které touží po klidu a možnosti bezpečného koupání, je to naprosto dokonalý tip na prožití nejlepších letních prázdnin.

Pláž Cala Tirant západně od Platja de Fornells dosahuje délky nějakých 300 metrů. Jedná se o ryze přírodní pláž s minimem vybavení, kdy pouze několik ubytovacích zařízení v okolí poskytuje slunečníky s lehátky. Na druhou stranu si tady vychutnáte skutečný klid a koupání bez davů turistů.

Další rekreační střediska poblíž Playas de Fornells

Aktivní dovolená v Playas de Fornells

Playas-de-Fornells.jpg

V Playas de Fornells najdete pouze nejzákladnější turistické vybavení. Veškerý společenský život se odehrává v jednotlivých ubytovacích zařízeních nebo kolem přístaviště obce Fornells na druhé straně poloostrova. K dispozici tak celkově budete mít dva supermarkety, celý zástup restaurací a dalších občerstvovacích provozů, lékárnu, dětské hřiště a zastávku autobusů, které jezdí do metropole Mahón. Během dovolené na Menorce dále doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace