Pláže na Tenerife? Písek, vítr, vlny a hodně prostoru

Na Tenerife se táhne 68 kilometrů pláží, které přímo vyzývají ke koupání, opalování, ale také k provozování sportů jako je potápění nebo surfování. Většinou mají nezvykle tmavý písek. Možná vám to zpočátku přijde trochu zvláštní, pak se ale budete cítit skvěle. Pláže se světlým pískem najdete v jižní části ostrova.

Foto-Tenerife-plaze-6.jpg

Nejnavštěvovanější pláže jsou pod dohledem. U bílých hlídkových budov záchranné služby visí barevné vlaječky, které informují o aktuálních podmínkách ke koupání v moři:

  • červená - koupání zakázáno,
  • žlutá - koupání povoleno se zvýšenou opatrností,
  • zelená - dobré podmínky pro koupání.

Nejkrásnější pláže na Tenerife

Playa Jardín

Nejoblíbenější umělá pláž s černým pískem v letovisku Puerto de la Cruz na severu ostrova se jmenuje Playa Jardín. Zabírá širokou zátočinu a skládá se ze dvou částí Playa Maria Jiménez a Playa del Castillo.

Foto-Tenerife-plaze-1.jpg

Playa de las Vistas

Velice populární Playa de las VistasLos Cristianos má délku téměř 1 kilometr, jemný žlutý písek a pozvolný vstup do moře. Je určitě vhodná pro děti a přístupná i pro handicapované hosty na vozíčku.

Playa de las Américas

V oblasti nejrušnějšího ostrovního střediska najdete krásné pláže s jemným šedožlutým pískem. Podél nich se můžete projít po nejdelší pobřežní promenádě na Kanárských ostrovech. Srdce zdejšího plážového života Playa de las Américas se na vás těší v zátočině, kterou na jihu uzavírá jachetní marina.

Foto-Tenerife-plaze-2.jpg

Playa de las Teresitas

Nádherná, uměle vytvořená pláž Playa de las Teresitas se rozkládá kousek od metropole Santa Cruz v letovisku San Andrés na severovýchodním cípu ostrova. Pyšní se jemným žlutým saharským pískem a promenádou s palmami.

Playa del Duque

V severní části Costa Adeje se nachází Playa del Duque. Má délku 400 metrů a šířku až 40 metrů, pokrývá ji světlý písek a nabízí dostatek lehátek i slunečníků, občerstvení či dohled plavčíka. Na jednom okraji ji ukončuje kamenné molo a na druhém ji zdobí pěkná skaliska s palácem El Duque.

Foto-Tenerife-plaze-3.jpg

Playa Fanabe

Další zajímavá a rušná pláž v Costa Adeje se jmenuje Playa Fanabe. Na severu i na jihu ji uzavírají bytelné kamenné náspy, na délku měří necelý 1 kilometr a před bouřícími živly ji chrání soustava vlnolamů. Ve spojení se souběžnou promenádou nabízí takřka nevyčerpatelnou plejádu gastronomických zařízení, obchůdků a půjčoven sportovního vybavení.

Foto-Tenerife-plaze-4.jpg

Playa de la Arena

Neopakovatelnou atmosférou proslula Playa de la Arena ve stejnojmenném turistickém centru na západním pobřeží poblíž Los Gigantes. Přispěla k tomu její romantická sevřenost, příjemný tmavý písek, výtečné vybavení i výhledy na nedaleký ostrov La Gomera.

Foto-Tenerife-plaze-5.jpg

Piscinas Naturales El Caleton

Jedinečné koupaliště El Caleton leží u obce Garachico na odlehlém severozápadním pobřeží Tenerife. Skalnaté, rozeklané břehy Atlantiku zde vytvářejí přírodní bazény, do kterých kvůli snadnějšímu přístupu vedou ocelové žebříky a kamenná schodiště.

Playa El Medano

Pláž El Medano patří do soustavy menších pláží u letoviska stejného jména na jihu ostrova. U milovníků kitesurfingu proslula výtečnými povětrnostními podmínkami.