Santa Cruz de Tenerife

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Santa Cruz de Tenerife, kanárská metropole plná zábavy

Hlavní a zároveň největší město Tenerife, rušné a hlučné Santa Cruz de Tenerife, se rozkládá na severovýchodním výběžku největšího z Kanárských ostrovů. Po dálnici, která se z něj vine oběma směry podél jižního i severního pobřeží, se lze rychle dopravit do jednotlivých letovisek i na obě mezinárodní letiště Tenerife Norte a Tenerife Sur Reina Sofia. Zdejší ohromný přístav se řadí k nejvýznačnějším v Atlantském oceánu a výhled na něj z okolních zelených kopců rozhodně stojí za to.

Santa Cruz de Tenerife a pláže v okolí

Santa Cruz de Tenerife sice vzniklo již na konci 15. století, ovšem nějak zvlášť působivým starobylým jádrem se pochlubit nemůže. V jeho aglomeraci dnes žije k půl miliónu obyvatel, sídlí zde Parlament Kanárských ostrovů a vždy po čtyřech letech se s Las Palmas střídá v roli hlavního města celé provincie. Pobyt tu bude vyhovovat každému, kdo má rád velkoměstský ruch, spoustu možností k nákupům a poznávání různých zajímavých míst.

Skalnaté pobřeží u Santa Cruz de Tenerife a rozlehlý přístav příliš nepřejí koupání přímo ve městě. První alternativu představují tři bazény v rozsáhlé relaxační zóně Parque Maritimo Cesar Manrique mezi botanickou zahradou Palmetum, hrádkem San Juan a futuristickou koncertní síní Auditorio Adán Martín. Druhou možností je vyrazit na některou z pěkných pláží v okolí jako Playa de las Teresitas v sedm kilometrů vzdáleném San Adrés nebo do Las Caletillas.

Další rekreační střediska poblíž Santa Cruz de Tenerife

Užijte si atrakce Santa Cruz de Tenerife. Tipy na aktivity

Santa-Cruz-de-Tenerife.jpgJedinečnou atmosféru nádherné ostrovní metropole Santa Cruz de Tenerife pomáhá utvářet několik parků jako exotický Parque Municipal García Sanabria a říčka Santos v rokli přeťaté řadou mostů. Dominantu města též tvoří hradní zříceniny San Cristobal, San Joaquín a San Carlos.

V Santa Cruz de Tenerife se zásluhou bezcelní zóny výtečně nakupuje, hodně obchodů a restaurací najdete například kolem náměstí Plaza de la Candelaria. Bulváry jako Tres de Mayo či Calle Jose Hernandez Alfonzo doslova přetékají nabídkou butiků, supermarketů, barů a prodejců suvenýrů. Nechybí moderní nákupní galerie (Centro Comercial Meridiano a Carrefour). K dispozici jsou autopůjčovny, banky a nemocnice.

K nejvyhledávanějším kulturním památkám se řadí charismatické náměstí Plaza de 25 de Julio s barevnými lavičkami, pseudokatedrála Iglesia de la Concepción a kašna na Plaza de Espaňa. Zajít můžete do některé z galerií i muzeí v čele s Museo Militar Regional a Muzeem přírody a lidstva. Únorový karneval v Santa Cruz de Tenerife je nejslavnější hned po brazilském v Riu. K dalším lákadlům, která se na Tenerife vyplatí navštívit, patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Santa Cruz de Tenerife

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím