Praktické informace pro pobyt v Kataru

Než se začnete chystat na vysněnou dovolenou v Kataru, přečtěte si několik užitečných informací o elektřině, pitné vodě, bezpečnostní situaci, pobytu na plážích a jazykových bariérách v této exotické zemi.

Elektrický proud

V Kataru je zavedeno napětí 220 až 240 V / 50 Hz. Koncovka zásuvek je britského typu, budete tedy potřebovat univerzální adaptér. Většina hotelů ho poskytuje na vyžádání na recepci. 

Pitná voda v Kataru

Voda přímo z kohoutku je ke konzumaci naprosto nevhodná. Pijte pouze vodu z barelů nebo tekutinu balenou.

Bezpečnost a kriminalita v Kataru

Kriminalita je v Kataru minimální, jako všude je třeba mít se na pozoru v místech s větší koncentrací osob. Drobné krádeže se nevyhýbají ani katarské současnosti.

Doporučení ohledně chování v Kataru

Samozřejmostí je v Kataru respekt k veřejným představitelům země, jejich portrétům a jiným státním symbolům. Nikdy nefotografujte místní ženy bez jejich souhlasu! Jakékoliv vulgární projevy jsou v případě cizinců trestné a výjimkou není ani hrozba vězení. Nezapomeňte, že dominantním náboženstvím je zde islám.

Pohled na město Doha

Ženy se zde nemusí obávat vycházet samotné mimo hotelový areál, je však v každém případě bezpečnější mít mužský doprovod. Co se týče oblečení, je vhodnější volit takové, které přikrývá ramena a kolena. Ženy by si také měly odpustit příliš vyzývavý dekolt.

Katar a ramadán

Zdrženlivost je na místě i v chování. Projevy náklonnosti na veřejnosti si raději také odpusťte. Během ramadánu, devátého měsíce islámského lunárního kalendáře spojeného s půstem, jsou tato omezení ještě mnohem přísnější. Na veřejnosti je od východu do západu slunce mimo jiné zakázáno jíst, pít, kouřit, líbat se, žvýkat atd.

Opalování jde s Katarem dohromady

Klasické plavky nejsou u katarských pláží ani bazénů problém, a to ani v dvoudílném provedení. Na opalování bez horního dílu plavek zapomeňte. Mimo hotel a pláž se netoleruje chodit pouze v plavkách.

Jak se domluvit v Kataru

Úředními jazyky jsou arabština a angličtina, dále je to především francouzština a hindština, malajálamština, tamilština, maithilština, nepálština, bengálština a sylhetština.