1. Fischer.cz
  2. Thajsko
  3. Bangkok a okolí

Bangkok a okolí

Oblasti v destinaci - Bangkok a okolí

Mapa

Podrobné informace

  • 32 °C červenec / srpen *
  • 28 °C červenec / srpen *
  • 100THB/67,634CZK

* průměrné teploty

Dovolená Bangkok a okolí, kouzelné setkání s králem Siamu

Jedno z nejvýznačnějších světových velkoměst, metropole Thajského království Bangkok, se nachází zhruba uprostřed geografického středu země (i když v případě specifického tvaru Thajska lze takový bod určit jenom velice obtížně). Severním směrem od něj se táhne vnitrozemí poloostrova Zadní Indie, jižním se rozevírá ohromný Thajský záliv, výběžek Jihočínského moře. Vlastní město, jehož historie se začala psát až koncem 18. století, se rozvíjí kolem delty řeky Čao Praja.

Další destinace v Thajsku:

Nezapomenutelná východoasijská směs zábavy a poznání

Krung Thep Maha Nakhon, jak zní celý thajský název města, má zhruba 15 miliónů obyvatel. Tvoří ho pestrá směsice moderních i chudinských čtvrtí, honosných buddhistických chrámů, širokých bulvárů i úzkých uliček, nádherných parků a hojných říčních kanálů zvaných khlongy. O významu Bangkoku svědčí i dvě mezinárodní letiště Suvarnabhumi a Don Mueang, která ho obsluhují. Krajina severně od něj je kopcovitá, osvěžovaná řadou řek a posázená rýžovými políčky. Délka mořského pobřeží na dosah aglomeraci dosahuje 100 kilometrů.

I když je dovolená v Bangkoku založená především na poznávání jeho světoznámých i skrytých krás, v okolí najdete několik hezkých míst ideálních pro odpočinek a koupání. Nejbližší opravdové pláže lemují mořské pobřeží v Chon Buri zhruba hodinu cestu po dálnici, ještě dále se rozkládá vyhlášené rekreační středisko Pattaya. Opačným, západním směrem leží další slavné letovisko Cha Am.

Maximální zábava bangkockého ražení

Bangkok-a-okoli.jpg

Při toulkách Bangkokem narazíte na ohromné množství nejrůznějších turistických atrakcí všeho druhu. K těm skutečně NEJ se řadí chrám Wat Po s největší thajskou sochou sedícího Buddhy, rozsáhlý lunapark Dream World a samozřejmě Patpong, vykřičená čtvrť plná barů, klubů a červených lucerniček. Zájemci o nákupy si užijí na tržišti Bang Rak Market a v obchodních centrech jako Amarin Plaza či River City.

V Bangkoku si rozhodně nenechte ujít ani:

  • Velkolepý královský palác
  • Výhled na město z mrakodrapu Baiyok Tower
  • Chrám Zlatého Buddhy Wat Trimit
  • Čínskou čtvrť
  • Exotickou botanickou zahradu krále Ramy IX.

Zobrazit podrobné informace