Aktivity a zábava na Djerbě

djerba-Djerba-Golf-Club.jpg

Djerba je typický prázdninový ostrov, na němž jsou služby ušity na míru turistům. Na trzích a v obchodech můžete zakoupit zajímavé suvenýry, na plážích lze využít řadu vodních sportů a dalších aktivit, bohatý program pro své hosty připravují i jednotlivé hotelové komplexy.

Sport a pohyb na Djerbě

Golf

Na Djerbě si můžete zahrát golf na hřišti Djerba Golf Club. Bylo otevřeno v roce 1995, má 27 jamek a uspokojí hráče všech úrovní.

Vodní sporty

Doporučujeme vyzkoušet windsurfing či vodní skútr. Pro klidnější plavbu na mořské hladině si vypůjčte kánoi, šlapadlo nebo motorový člun. Centra vodních sportů jsou na každé větší pláži. Pro více informací kontaktujte vašeho delegáta.

Nakupování a utrácení na Djerbě

Otevírací doba obchodů na Djerbě je denně od 8 do 19 hodin s výjimkou neděle. V průběhu ramadánu se zavírá už v 16 hodin. Pozor na tříhodinovou polední pauzu, naproti tomu prodejny suvenýrů a malé obchody mají otevřeno prakticky pořád.

Trhy

Pro nákup můžete vyzkoušet atmosféru tuniských trhů, které se na Djerbě pravidelně konají ve městě Midoun každý čtvrtek odpoledne a pátek dopoledne. Ve městě Houmt Souk jsou trhy na programu každé pondělí odpoledne a čtvrtek dopoledne.

Tunisané rádi smlouvají. Většinou cenu usmlouváte až na polovinu první nabídnuté ceny. Smlouvá se všude, kromě obchodů označených logem fix price a míst, kde je zboží označeno cenou.

Spropitné

Je zvykem nechávat drobné mince, obvykle asi 1 TND, hotelovému personálu, pokojové službě, číšníkům či řidičům autobusů apod. Jedná se o běžnou součást místního života a jde o výraz spokojenosti s jejich službami.

Suvenýry

Mezi typické suvenýry z dovolené na Djerbě patří veškeré výrobky s rukou Fátimy (chamsa), která chrání před zlým uhrančivým pohledem. Lze je koupit například jako klíčenky, keramické misky nebo obrazu. Dalším velmi vděčným suvenýrem jsou produkty z kůže, koření nebo ručně dělaná keramika. Obzvlášť dámám by se mohlo líbit zdobení těla hennou. Zpravidla se malují tuniské znaky, které na kůži vypadají velmi pěkně.

Jídlo, zábava a noční život na Djerbě

Na Djerbě si můžete pochutnat i mimo hotelový areál. Je zde celá řada restaurací s typickou tuniskou kuchyní nebo podniků zaměřených na mořské speciality. Nechybí ani možnost vyzkoušet, jak tuniští kuchaři umí připravit italská a francouzská jídla či steaky. Do lepší restaurace se vydejte do centra větších měst nebo na pobřeží. Delegát vám rád poradí, kam se za dobrým jídlem vypravit.

Pokud se vám večeře protáhne a budete mít chuť si třeba zatančit, na Djerbě můžete navštívit několik diskoték. Asi největší z nich je Cyclon, kam se lze v pozdních hodinách levně dopravit pomocí taxi.

Podívejte se na stručnou rekapitulaci tuniských národních svátků.