Podrobné informace

  • 32 - 33 °C červenec / srpen *
  • 23 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1TND/11,805CZK

* průměrné teploty

Midoun, dovolená u moře plná zážitků

Prázdninová oblast Midoun (Midun, Sidi Mahrez) se táhne na severovýchodě Djerby podél břehů Středozemního moře. Jmenuje se podle blízkého, asi 5 kilometrů vzdáleného městečka stejného názvu. Na druhém konci tohoto oblíbeného tuniského ostrova, asi 20 minut jízdy autobusem, bylo vybudováno mezinárodní letiště Djerba-Zarzis.

Pláže v Midounu potěší každého

Rekreační středisko Midoun (občas označované jako Sidi Mahrez) tvoří množství rozlehlých hotelových areálů, narovnaných vedle sebe podél mořského pobřeží. Rozsahem svých služeb jsou naprosto soběstačné a na blízkém městě s tržištěm, medinou a dalším vybavením tak nemusíte být vůbec závislí. Ve výsledném součtu se jedná o letovisko ideální pro celorodinnou dovolenou, kterou si chcete užít především na jednom místě, bez nutnosti velkých přesunů.

Téměř nekonečný, 15 kilometrů dlouhý pás písečných pláží u Midounu musí nadchnout každého milovníka letních radovánek. Do průzračných středomořských hlubin se noří velice pomalu a protože ani vlny zde nebývají příliš vysoké, vaše děti se tu budou cítit jako ryby ve vodě. Každý hotel pečuje o svůj úsek pláže a dodává na něj vybavení ve formě lehátek, slunečníků, stánků s občerstvením či sprch. Nejsevernější výběžek pláží, jako dlouhá kosa se zatínající do moře, pokrývají duny mezi solnými pláněmi a nazývá se Ostrov plameňáků.

Další rekreační střediska poblíž Midounu

Aktivity, zábava a výpravy za poznáním z Midounu

Midoun.jpg

Toužíte-li prozkoumat okolí letoviska Midoun, zkuste zavítat do stejnojmenného města. Můžete dokonce popojet autobusem, jezdícího až do hlavního města Houmt Souk. V Midunu určitě navštivte tržiště, starý kamenný mlýn či se zajděte podívat na ukázku tradiční džerbské svatby, pořádanou jednou týdně v místním amfiteátru. Široká sportovní nabídka zahrnuje vodní aktivity i golfové hřiště Djerba Golf Club, z výletů neopomeňte výpravu na Saharu (oáza Douz). K dalším atrakcím Djerby patří:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Midoun