Jemný písek a dobré vybavení, to jsou pláže Djerby

Na Djerbě leží většina hotelů buď přímo, nebo jen kousek od pláže. Tuniské pláže mají jemný, téměř bílý písek a v naprosté většině pozvolný vstup do moře. Pokud byste chtěli navštívit nejoblíbenější a nejkrásnější pláže ostrova, doporučujeme zejména oblast Sidi Mahrez na severu, Aghir nebo romantickou Sidi Jmour, kde jsou překrásné západy slunce.

Pro fotografování zajímavých scenérií doporučujeme útesy u majáku Taguermess jihozápadně od Adjimu. Na severozápadě ostrova se můžete vypravit k lagunám. Asi nejznámější je Modrá laguna, kde je také velmi příjemná restaurace k posezení.

Nejkrásnější pláže ostrova Djerba

Sidi Mahrez

Sidi Mahrez (Midoun) je nejoblíbenější pláž na Djerbě. Má velmi jemný písek, celé její pobřeží lemuje snad více hotelů než palem a jedná se proto o nejrozsáhlejší turistickou zónu na pobřeží.

djerba-Plaz-Sidi-Mahrez-na-tuniske-Djerbe.jpg

Aghir

Aghir, další rozsáhlou turistickou zónu na Djerbě, najdete na jihovýchodě u velmi hezké písečné pláže Seguia. Doporučujeme preventivně obuv do vody, na některých místech může být dno kamenité. Do centra Midounu je to odsud asi 6 kilometrů, takže pokud budete mít čas a chuť, určitě se do tohoto krásného města podívejte.

Sidi Yati

Pokud se vydáte podél pobřeží od severovýchodu k jihu, neminete pláž Sidi Yati, která v těchto místech tvoří písčitý výběžek. Je široká, písečná a téměř bez míst s kamenitým dnem. Hned vedle uvidíte na kopci maják Taguermess, který patří k symbolům Djerby. Pochází z konce 19. století, měří 75 metrů a nese barvy tuniské vlajky.