Hammamet

Lokalita: Tunisko Tunisko - pevnina Hammamet
Typ: Město

Náš názor

Hammamet, propojení poznání i zábavy

Oblíbené a zároveň nejstarší tuniské letovisko Hammamet se pyšní nekonečným pásem písečných pláží a zajímavých památek. Můžete se projít úzkými uličkami jeho starého města, navštívit tradiční trh, zajet do zoologické zahrady nebo si zadovádět v akvaparku.

Hammamet se rozkládá na severovýchodě Tuniska u břehů Středozemního moře. Jižním směrem se od něj rozpíná stejnojmenný záliv, na opačnou stranu se táhne poloostrov Cap Bon. Do metropole Tunisu to je po dálnici A1 zhruba 60 kilometrů, další velké město Nabeul je vzdálené pouze 10 minut jízdy autem.

Projděte se Hammametem a vyzkoušejte lákadla v okolí

Hammamet vyrostl v 15. století na místě dvojice dávných starověkých sídel. Historické centrum z této éry ukrývá zbytky hradeb, mauzoleum či mešitu Sidi-Gailani. Na klasickém trhu plném pestrobarevného zboží se smlouvá o ceně zboží.

V Hammametu vás čekají i oddechové parky Aquapark Flipper a Carthageland. Druhý z nich ve čtvrti Yasmine zahrnuje vodní zábavu, kolotoče a jiné atrakce. V zoo Friguia Safari Park mezi Hammametem a Sousse si lze individuálně zvolit trasu prohlídky.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím