Sidi Bou Said

Lokalita: Tunisko Tunisko - pevnina Sidi Bou Said
Typ: Město

Náš názor

Malebné Sidi Bou Said očima filmařů

Pamatujete na Angeliku a nádherné kulisy, ve kterých se osudy slavné filmové hrdinky odehrávaly? V půvabném Sidi Bou Said na vás čekají nejen překrásné výhledy na mořský záliv a na malebné modrobílé domky.

Sidi Bou Said (Sidi Boussaid) leží nedaleko rozvalin historického Kartága asi 20 kilometrů od metropole Tunisu na severu země. Lze ho považovat za předměstí hlavního města, od kterého jej oddělují mezinárodní letiště a laguna Lac de Tunis.

Kam zajít v Sidi Bou Said

Modrobílá kombinace barev není v Sidi Bou Said zvolena náhodně - bílá představuje jasmín, což je národní rostlina Tuniska, modrá symbolizuje nebe a moře. Dříve patřilo město umělcům, dnes už spíše bohatým Tunisanům a zejména turistům, lačnícím spatřit místní krásy.

V Sidi Bou Said najdete dvě příjemné kavárny. Café des Nattes se nachází na malém náměstíčku, kde se natáčely některé scény z filmu Angelika a sultán. Café Side Chabaane má snad nejúžasnější výhled na moře a přístav v celém Tunisku. Pokud si chcete pořídit pěkné fotky, obětujte pár dinárů a určitě si sem najděte cestu.

Návštěva městečka je ideální na dopolední nebo odpolední výlet, prohlídka Sidi Bou Said nezabere víc než 2 až 3 hodiny.

Podobná místa