Jeskyně sedmispáčů

Lokalita: Turecko Egejská riviera - Bodrum Jeskyně sedmispáčů
Typ: Náboženské stavby

Náš názor

Jeskyně sedmispáčů, křesťanská legenda o sedmi mudrcích

Legenda o Jeskyni sedmispáčů praví, že zde našlo útočiště sedm mudrců, kteří žili za císaře Decia a byli pro svou křesťanskou víru pronásledováni římskými vojáky. Mladí mudrlanti unikli, schovali se v jeskyni a spali 200 let, až se probudili za vlády císaře Konstantina. Ten dal jejich náboženskému vyznání plnou volnost.

Jeskyně sedmispáčů (Yedi Uyurlar Magarasi) se ukrývá ve východním svahu kopce, kterému na opačné straně dominují archeologické nálezy města Efesu. Je to malý kousek od městečka Selçuk a od letiště Selçuk-Efes Havaalani. Velké město Kusadasi leží asi 20 kilometrů odsud.

Nahlédněte oknem do minulosti

Jeskyně sedmispáčů patří k nejstarším lokalitám, spojeným s historickými zprávami o křesťanství. Byly zde objeveny křesťanské nápisy už z 1. století našeho letopočtu. Další varianta legendy říká, že mudrce do jeskyně zazdili a probudilo je až zemětřesení. Řádění přírodního živlu však nepřežili. V jeskyni byli prý pohřbeni a jejich památce sloužil i kostel.

U jeskyně je k dispozici malé parkoviště, restaurace a prodejny suvenýrů. Navazující systém katakomb není pro veřejnost přístupný.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím