Turgutreis

Lokalita: Turecko Egejská riviéra - Bodrum Turgutreis
Typ: Město

Náš názor

Turgutreis, spojení sportu a rekreace

Příjemné turecké letovisko Turgutreis na konci Bodrumského poloostrova bylo pojmenováno podle slavného osmanského admirála Turguta Reise (1485-1565). Podílel se mj. na výrobě námořní mapy této oblasti. Jeho sochu můžete vidět v místním přístavu, odkud také odplouvají lodě na nedaleký řecký ostrov Kos.

Turgutreis leží na úplném západě Bodrumského poloostrova u břehů Egejského moře, odkud jsou vidět další ostrovy Kalymnos a Pserimos. Po rychlostní silnici se lze rychle dostat do správního centra Bodrumu i na mezinárodní letiště Milas.

Vydejte se za pohodou do Turgutreisu

Srdcem letoviska Turgutreis, známého díky rybolovu, citrusovým plantážím a dlouhé řadě vynikajících rybích restaurací, je velké přístaviště s marinou. Dovolená je tady ideální pro milovníky živých ulic s obchody, bary a množstvím zábavy. Obzvláště západy slunce jsou tu nezapomenutelné.

Zejména surfaři vyhledávají nedaleký záliv Akyarlar s pěknými písečnými plážemi, které poskytují ideální podmínky pro plavání, opalování a vodní sporty. Dobře dostupný je i Aqualand Bodrum, starověký Efes nebo Apollonův chrám v Didimu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím